Z ostatniej chwili

Samochody używane do 40 tysięcy

samochody do 40 tysięcy

Zakup samochodu to nie lada wyzwanie. Nie da się ukryć, że dla wielu osób to wyjątkowo stresujący moment, w którym trzeba podjąć decyzję, której konsekwencje można odczuwać przez dłuższy czas. Im mniejsza kwota, którą dysponuje się na zakup auta, tym zakupy trudniejsze. Mimo wszystko samochody do 40 tys. mogą być świetną opcją dla wielu osób, o której warto pamiętać.

Samochody używane do 40 tysięcy

W Polsce zarejestrowanych jest wiele milionów samochodów używanych. W naszym kraju wciąż znacznie częściej kupuje się auto z komisu niż auto z salonu. Nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała się zmienić. Samochody używane do 40 tysięcy to jedne z najpopularniejszych. Co przemawia właśnie za nimi? Tak naprawdę wiele różnych argumentów:

  • w tej kwocie często można kupić stosunkowo nowe samochody od dobrych marek
  • często to nieduże auta miejskie, które mają dwa lub trzy lata
  • do 40 tysięcy można kupić też starszy samochód luksusowy, z większym przebiegiem, który mimo wszystko wciąż będzie się bardzo elegancko prezentował

W zależności od preferencji, ludzie wybierają zatem młodsze niewielkie samochody miejskie lub starsze, ale bardzo eleganckie samochody od luksusowych marek.

Samochody do 40 tys. po leasingu

Kolejna dobra opcja to zakup samochodu poleasingowego. Często takie samochody można dostać w oficjalnych salonach konkretnych marek. Gdy przeróżnym klientom kończą się umowy leasingowe, nie wszyscy z nich decydują się na dalsze korzystanie z samochodu. Niektórzy pozostawiają samochód do sprzedania w salonie. Wtedy mogą skorzystać z niego inni klienci, którzy kupią auto jako samochód używany. Wybierając tę opcję można mieć pewność, że auto było prawidłowo serwisowane. To istotne, ponieważ znana jest jego historia. Nie da się ukryć, że samochody używane bardzo często mają zaniżoną liczbę kilometrów przebiegu. To powoduje, że nowy nabywca nie ma pełnej wiedzy co do tego, w jakim stanie technicznym jest samochód.

Używane auto z salonu

Korzystając z samochodu, które były leasingowane, można mieć zdecydowanie większą świadomość tego, jaka jest historia auta. To dużo zmienia. Klient nie jest oszukany przez wcześniejszego właściciela, który starał się zataić jak najwięcej informacji. Samochody pozostające w leasingu to naprawdę świetna opcja pozwalająca na bezpieczny zakup auta starszego, z większym przebiegiem. Warto tylko pamiętać o tym, aby nie decydować się na przykład na samochody, które wcześniej były wykorzystywane przez firmy z branży handlowej. Związane jest to po prostu z ich dużym przebiegiem.

2 Comments