Z ostatniej chwili

Co warto zobaczyć w Azji?

co zobaczyć w azji

Azja to wspaniałe starożytne osiedla, urokliwe świątynie i nowoczesne, tętniące życiem miasta. To również najwyższe góry świata, aktywne wulkany, wyspy z najpiękniejszymi plażami i dzikie lasy tropikalne. Azja od dawna kusi turystów swą niesamowitą różnorodnością. Sprawdź, co warto zobaczyć na tym kontynencie.

Tajlandia – wczasy w Krainie Uśmiechu

W Azji nie ma właściwie kraju, który nie zasługiwałby na uwagę. Wycieczka do każdego z nich to gwarancja spędzenia niesamowitych chwil oraz możliwość zobaczenia mnóstwa atrakcji i zabytków. Jednym z najciekawszych kierunków jest niewątpliwie Tajlandia Wczasy w Krainie Uśmiechu (bo tak nazywana jest często Tajlandia) sprawią, że i Ty się uśmiechniesz.

A co warto zobaczyć w tym kraju? Atrakcji i pięknych miejsc jest tu bez liku. Idylliczny archipelag wysp Phi Phi i region Krabi – egzotyczny klejnot turystyczny ze strzelistymi górami wyrastającymi z lazurowego morza to idealne destynacje dla spragnionych bajkowych krajobrazów. Koniecznie odwiedź również kwitnące miasto Chiang Mai – miejsce pełne historii i zabytków przeplatających się z nowoczesną tajską architekturą, a także XIV-wieczne miasto Ayuthaya z posągami Buddy.

Wietnam – wycieczki do kraju z niezwykłą historią

Wietnam to kwintesencja azjatyckości. Nie dziwi zatem fakt, że jest tak chętnie odwiedzany przez osoby spragnione wschodniej egzotyki. Jakie miejsca trzeba koniecznie zobaczyć, odwiedzając Wietnam Wycieczki do zatoki Ha Long Bay, uznawanej powszechnie za najpiękniejszą zatokę świata, to obowiązkowy punkt wyprawy do tego kraju. Warto odwiedzić również miasto Hoi An – w XVI wieku ważny ośrodek kupiecki, dziś będący w zasadzie muzeum na świeżym powietrzu, w którym można podziwiać piękną architekturę.

W Wietnamie czekają na Ciebie również partyzanckie tunele Cu Chi – pozostałości po walkach Wietkongu z Francuzami, w których niegdyś znajdowały się nie tylko arsenały i szpitale dla walczących, ale również kuchnie, sypialnie i sale konferencyjne. Koniecznie odwiedź też Sanktuarium My Son – zabytkowy kompleks świątyń hinduistycznych, stolicę Hanoi oraz największą metropolię kraju – Ho Chi Minh, czyli dawny Sajgon.

Wycieczka do Turcji – kraju dwóch kontynentów

Ze względu na stosunkowo małą odległość między Turcją a Polską (lot z Warszawy do Turcji trwa niecałe 5 godzin), a także liczne wpływy kultury zachodniej Turcja jest przez wiele osób uznawana za kraj europejski. To jednak tylko częściowa prawda, ponieważ kraj ten leży zarówno w Europie, jak i w Azji, przy czym część europejska zajmuje zaledwie 3% powierzchni państwa, a azjatycka aż 97%.

Kraj obfituje w zabytki i mnóstwo miejsc wartych zobaczenia. Pięknie położone Jezioro Van, legendarna Góra Ararat, na której według Biblii osiadła Arka Noego po potopie i ruiny miasta Anamur to miejsca, które koniecznie należy zwiedzić podczas wycieczki do Turcji. Zobacz również bajkowe krajobrazy Kapadocji, cud Orientu – Stambuł, wapienne tarasy w Pamukkale, port w Marmaris i starożytne miasta Demre, Efez i Myra.