Z ostatniej chwili

Jak my dorośli odrabiamy lekcje z młodzieżą ze szkół średnich?

Odrabiamy lekcje z naszymi dziećmi i mamy dość – dlaczego?

Kto nie zna tej sytuacji? Dziecko prosi nas o pomoc przy odrabianiu pracy domowej. Przez natłok obowiązków odkładamy pomoc w czasie, aż w końcu siadamy do niewdzięcznego zadania. Zdenerwowani już na wstępie uciekającym coraz szybciej czasem, a przed nami jeszcze wiele zadań do rozwiązania, a więc siadamy i wspólnie z młodzieżą odrabiamy lekcje. Często kończy się to katastrofą. Jeżeli nasza pociecha ma wykupione video korepetycje to jesteśmy uratowani, ale jeżeli zostaliśmy na pokładzie sami bez profesjonalnej pomocy okazuje się, że matematyka nas przerasta. A cała sytuacja to tylko krok od awantury.

Jakie problemy napotykamy podczas pomocy w nauce?

Rodzice często nie posiadają odpowiednich predyspozycji, aby nauczać swoje dzieci. Brakuje im nie tylko cierpliwości, niekiedy zwyczajnie brakuje im także wiedzy. Nauka matematyki bywa specyficzna i trudna. Należy do przedmiotów ścisłych, a do nich nie każdy uczeń ma cierpliwość. Brak wzajemnego zrozumienia, brak cierpliwości i wiedzy powodują frustrację ucznia i rodzica, a to kończy się w efekcie kłótnią, nieodrobionymi lekcjami i masą niepotrzebnych emocji. Zagadnienia i konkretne działy są niekiedy wytłumaczone nieprawidłowo przez nauczycieli w szkole i powielane w domu podczas, gdy odrabiamy lekcje. Na szczęście są video korepetycje, które ratują nas w opresji. Nauczyciele, którzy prowadzą lekcje online są specjalistami w swoich dziedzinach i w zrozumiały dla ucznia sposób potrafią wytłumaczyć zagadnienie tak, aby odrabianie zadań domowych stało się łatwe i przyjemne.

Czy warto inwestować czas i fundusze na video korepetycje?

 

Nasz odpowiedź brzmi : „ Oczywiście, że tak”. Na rynku istnieje wiele firm trudniących się prowadzeniem lekcji online. To niezwykłe udogodnienie dla ucznia. Zaoszczędza w ten sposób czas, który może spożytkować chociażby na swoje pasje. Przeglądając rynek i robiąc wstępny research z łatwością dostrzeżemy, iż ceny korepetycji stacjonarnych przewyższają stawką video korepetycje. Wynika to zapewne z konieczności dojazdu do ucznia lub ucznia do nauczyciela. Ponad to nauczyciel poświęca na prowadzenie korepetycji stacjonarnych swój czas podczas, gdy video korepetycje nie zawsze odbywają się twarzą w twarz. Często przybierają formę video, na których dane zagadnienie jest wyjaśniane krok po kroku. Kiedy odrabiamy pracę domową w ten sposób nauka jest bardziej efektywna. Uczeń w dowolnej chwili ma dostęp do kursu i korzysta z niego wedle swoich potrzeb.

 

Video korepetycje i odrabianie lekcji jako najlepsza forma uczenia

Przywoływana na początku artykułu sytuacja, gdy odrabiamy lekcje z dzieckiem i kończy się to fiaskiem, nie powinna mieć miejsca. Stresuje ona bowiem nie tylko ucznia, ale też rodzica. Uczeń nic nie wynosi z takiej pomocy. Traci czas, energię, ale przede wszystkim traci dobre nastawienie i chęci do nauki. Badania dowodzą, że spokój i cisza, odpowiednie otoczenie dają gwarancję optymalnego skupienia uwagi na uczeniu się. Dlatego własny pokój, cisza, zeszyt i głos spokojnego lektora w tle będą najlepszą opcją nauki dla naszego dziecka. Nie tylko zrozumie zadanie, ale dzięki postępom w szkole odzyska chęci do nauki.

Warto wykorzystać wszelkie metody nauki i nie doprowadzić to skrajnych sytuacji jak ściąga z matematyki – chodź niektórzy twierdzą, że podczas jej tworzenia uczeń może przyswajać kilka razy więcej informacji. Jednak w tworzeniu jej nie ma nic złego, co innego przy jej wykorzystywaniu.