Z ostatniej chwili

Zestaw awaryjny – jakie rzeczy warto mieć na wypadek nie tylko blackoutu?

zestaw awaryjny

Widmo blackoutu wydaje się dla nas zdecydowanie bardziej realne niż jeszcze przed czasami pandemii czy wojny. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej organizujemy zestawy awaryjne, w których umieszczamy rozmaite przedmioty. Te mające pomóc przetrwać trudne czasy. Co warto mieć na wyposażeniu i pod ręką, uwzględniając nie tylko ryzyko blackoutu, ale i rozmaite sytuacje kryzysowe?

Folia NRC, czyli koc termiczny zawsze pod ręką

Koc termiczny, który określany bywa również jako koc ratunkowy, termoizolacyjny koc czy po prostu folia NRC, ma tak naprawdę wiele zastosowań. Podstawowe z nich to możliwość ogrzania się w sytuacjach kryzysowych. Taki koc, który można zakupić w sklepie https://karaluch.com.pl/, daje szansę na uchronienie się przed wychłodzeniem, które jest bardzo groźne dla organizmu ludzkiego. Może być ponadto wykorzystany w warunkach mieszkaniowych, m.in. do ograniczenia ucieczki ciepła przez okna.

Folia NRC przyda się w domu, gdy nie będzie można liczyć na ogrzewanie. Warto ją mieć zatem w podręcznym, domowym zestawie przeznaczonym do zastosowania w sytuacjach kryzysowych. Powinna ona zagościć również w samochodzie, bo nigdy nie wiadomo, w którym momencie i w jakich warunkach ukochany pojazd odmówi posłuszeństwa. Poza tym taka folia może się okazać pomocna, gdy będziemy chcieli pomóc innej osobie poszkodowanej.

I wreszcie dobrze jest znaleźć miejsce na niewielkie i lekkie opakowanie z kocem termicznym w plecaku, który mamy ze sobą podczas rozmaitych wypraw, nie tylko w góry.

Zapas wody oraz filtry

Bez wody jesteśmy w stanie przetrwać znacznie krócej niż bez jedzenia. To zatem zapas wody powinniśmy mieć zawsze w domu, a także podczas wspomnianych wypraw czy wyjazdów. Woda posłuży nam nie tylko do spożywania, ale i mycia produktów spożywczych.

Może się okazać, że dostęp do wody zdatnej do picia czy mycia będzie ograniczony. Na taką okoliczność warto się wyposażyć w filtry do oczyszczania wody, a także tabletki do jej uzdatniania. Te ostatnie pozwolą na pozyskanie wody pitnej i nadającej się do mycia nawet ze źródeł niewiadomego pochodzenia. To niedrogi produkt, który może nas uratować w wielu trudnych sytuacjach.

Baterie i latarka

Widomy braku prądu wydaje się dziś być zdecydowanie bardziej realne niż kiedyś. Wyposażamy się zatem w urządzenia, które pozwolą na uzyskanie światła, kontakt z bliskimi lub służbami czy naładowanie telefonu. Wiele takich sprzętów wymaga zastosowania baterii, dlatego ich zapas również warto mieć pod ręką – w domu, podczas wyjazdu, w samochodzie.

Nie powinniśmy zapominać o latarce, która przydaje się nie tylko wtedy, gdy brakuje prądu i nie można liczyć na oświetlenie. To kolejny sprzęt przydatny i w domu, i w samochodzie, i podczas rozmaitych wyjazdów czy wypraw.

Urządzeń, produktów i drobiazgów, które ratują nas w sytuacjach kryzysowych i awaryjnych jest całkiem sporo. Poza wymienionymi dobierzmy te, które mamy sprawdzone, przetestowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb. Będziemy dzięki nim gotowi nie tylko na blackout.