Z ostatniej chwili

Nieruchomości w Bułgarii: czy warto inwestować w apartamenty nad morzem?

Nieruchomości w Bułgarii

Nieruchomości w Bułgarii stanowią łakomy kąsek dla inwestorów w Polsce, którzy szukają możliwości ulokowania swoich środków. Wszystko ze względu na stosunkowo niskie ceny apartamentów, a także potencjał wysokiej stopy zwrotu. Pod względem inwestycyjnym największym zainteresowaniem cieszą się apartamenty położone nad Morzem Czarnym. Sprawdź, czy i dlaczego warto je kupować.

Dlaczego Bułgaria?

Za inwestycją w apartamenty w Bułgarii przemawia przynajmniej kilka powodów. W ostatnich latach kierunek ten stał się jednym z najpopularniejszych dla polskich turystów, którzy nad Morzem Czarnym chętnie spędzają już nie tylko wakacje. Przede wszystkim lokalizacja ta daje gwarancję pogody przez kilka miesięcy w roku. To przepis na udane wakacje, niezależnie od tego, czy szukamy słońca, odpoczynku na łonie natury, czy zwiedzania obiektów historycznych. Różne możliwości spędzania wolnego czasu sprawiają, że Bułgaria przyciąga turystów z całego świata. Dzięki temu nie powinno być problemu z zapewnieniem obłożenia dla zakupionej nieruchomości.

Nieruchomości w Bułgarii

Niskie ceny i dobre połączenia

Warto również zwrócić uwagę na to, że pod względem nieruchomości Bułgaria wciąż oferuje stosunkowo niskie ceny. Należą one do najniższych w całej Unii Europejskiej. Okazuje się, że w Bułgarii apartamenty z widokiem na Morze Czarne mogą być zdecydowanie tańsze, niż porównywalne obiekty nad Bałtykiem. Gwarantują także wyższą stopę zwrotu. Do tego dochodzą niskie koszty utrzymania apartamentu, preferencyjne prawo podatkowe oraz korzystna siatka połączeń lotniczych z większości dużych polskich miast. Inwestorzy nie powinni mieć problemu ze swobodnym dostaniem się do swojego apartamentu. Dzięki temu wielu z nich wykorzystuje je jako swój wakacyjny dom lub miejsce spędzania wakacji.

Atrakcyjna lokalizacja

Wielokilometrowe piaszczyste plaże, ciepłe morze, dobre i świeże jedzenia, a także bogata oferta rozrywkowa to tylko wybrane z atutów tej lokalizacji. Dzięki temu apartamenty w Bułgarii na sprzedaż cieszą się sporym zainteresowaniem. Kierunek ten obierają osoby, które szukają gwarancji dobrej pogody, wysokiej jakości wypoczynku oraz spokoju. Oczywiście Bułgaria to miejsce zarówno na wypad budżetowy, jak i luksusowe wakacje. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Z jednej strony piaszczyste plaże, a z drugiej piękne góry i egzotyczna roślinność.

Popularne miejscowości pod inwestycję w Bułgarii

Od lat prawdziwym hitem w Bułgarii pozostaje Słoneczny Brzeg. To nowoczesny kurort z bogatą bazą noclegową i pełną ofertą rozrywkową. Doskonale odnajdą się tam zarówno single, pary, grupy przyjaciół, jak i całe rodziny. Innym ciekawym miejscem na inwestycje jest starożytne miasto Nessebar. Jeżeli poszukujesz spokojniejszej lokalizacji i bardziej kameralnej atmosfery, to warto rozejrzeć się za ofertą nieruchomości w takich miasteczkach jak: Elenite, Sveti Vlas, Aheloy, Pomorie, czy też Rawda. Znajdują się one w bezpośrednim pobliżu Słonecznego Brzegu, a apartamenty tam zlokalizowane cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z całego świata. To niezwykle ważne przy tego typu inwestycjach.

Świetnie przygotowane kompleksy

Obecnie pas Bułgarii nad Morzem Czarnym to przede wszystkim nowoczesne i w pełni wyposażone kompleksy wypoczynkowe. Wybrane z nich gwarantują gościom wszystko, czego potrzebują oni na wakacjach. To m.in.: baseny, obiekty sportowe, place zabaw dla najmłodszych, miejsca wspólne do spędzania czasu, sklepy, restauracje, centra SPA & Wellness oraz wiele więcej. Do najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych kompleksów w Bułgarii nad Morzem Czarnym należą m.in.: Grand Resort, Barcelo, Premir Fort, Pribilege Fort, Prestiger Fort, czy też Waterpark Fort. Warto rozejrzeć się za apartamentami zlokalizowanymi w ich obrębie.

Zakup apartamentu z agencją Bułgaria Okiem Tubylca

Jeżeli planujesz zakup nieruchomości w Bułgarii, to dobrym wyborem będzie współpraca z agencją Bułgaria Okiem Tubylca. To zespól specjalistów, którzy oferują w Bułgarii apartamenty na sprzedaż nad Morzem Czarnym, które zlokalizowane są w prestiżowych kompleksach oraz w popularnych kurortach. Wieloletnie doświadczenie ekspertów agencji oraz fakt, że na co dzień mieszkają oni w Bułgarii, sprawiają, że to marka godna zaufania. Polecamy ich w kontekście inwestycji w nieruchomości w Bułgarii, które bez dwóch zdań się opłacają.