Z ostatniej chwili

Najlepsze serwisy torrentowe, czyli jakie? Portal Torenty Ex poleca!

torenty ex

Bezpłatny dostęp do muzyki, filmów, gier, aplikacji i książek? To możliwe – dzięki plikom (ex)torrent. Do ich pobrania nie potrzeba wiele. Wystarczy łącze internetowe, klient sieci, czyli program do pobierania torrentów i dobry serwis torrentowy. I o tym właśnie przeczytasz w tym artykule – o najlepszych serwisach torrentowych, z których warto korzystać!

Czym są pliki ex-torrent?

Prosto rzecz ujmując, torrenty to specyficzny system pobierania i udostępniania różnego rodzaju plików w Internecie, wykorzystujący system sieci rozproszonej. Oznacza to tyle, że pliki nie są przechowywane na jednym, określonym serwerze, ale znajdują się na wielu komputerach użytkowników. Wystarczy wykorzystać odpowiednie protokoły, by nawiązać połączenie z innymi internautami i – w ramach procedury P2P (peer-to-peer) – pobierać fragmenty jednego pliku z wielu komputerów jednocześnie. Przy wykorzystaniu takiego mechanizmu, nawet jeśli mamy do czynienia z niskim poziomem przesyłania danych (upload), potrzebne materiały można pobrać w satysfakcjonującym czasie. To jedna z największych zalet ex-torrentów!

Czym charakteryzuje się dobry serwis torrentowy?

W porządku, załóżmy, że masz stabilne łącze internetowe i pobrałeś już klienta sieci, np. program µTorrent. Teraz musisz tylko znaleźć solidny serwis torrentowy, na którym znajdziesz i „z którego pobierzesz” potrzebny plik. Ale co to właściwie znaczy „solidny”?

  • Przede wszystkim bezpieczny. Choć cały czas poruszasz się na granicy przestrzegania prawa autorskiego (wiele ex-torrentów dostępnych w sieci to pliki pirackie) – i warto mieć tego świadomość, nie należy ryzykować innymi kłopotami. Zaleca się wybierać takie serwisy, które nie zawierają choćby zawirusowanych banerów reklamowych czy innych odnośników, po kliknięciu których Twój komputer mógłby otrzymać szkodliwe oprogramowanie.
  • Druga ważna cecha – niezawodność. Dobry serwis torrentowy, jak np. ex-torrenty.org czy The Pirate Bay, jest niemal cały czas dostępny. Nawet jeśli jego główna odsłona zostanie tymczasowo zablokowana ze względu na nieprzestrzeganie praw autorskich (co zdarza się bardzo często), w Internecie szybko pojawia się jego kolejna odsłona, tzw. mirror. Możesz z niej korzystać tak samo, jak z głównej witryny i zawsze masz dostęp do potrzebnych plików.
  • Potrzebna jest też różnorodna oferta. W końcu nie chodzi o to, żeby przeklikiwać się z ex-torent.pl na torrenty-exi.org czy z innego serwisu na kolejny w poszukiwaniu potrzebnego pliku. Najlepiej jeśli wszystkie najpopularniejsze znajdują się w jednym miejscu!

torenty exTorrenty-exi.org, ex-torrenty.org czy ex-torent.pl, czyli TOP-owe serwisy torrentowe

W serwisie Torenty Ex znajdziesz wzmianki o najlepszych serwisach torrentowych, idealnych do domowego zastosowania. Prezentujemy tu nie tylko czołowe witryny, jak The Pirate Bay czy RARBG, ale też mniej znane i przede wszystkim polskie strony internetowe, które zasługują na uwagę użytkowników. I to ze względu na każdą z wymienionych cech – bezpieczeństwo korzystania, niezawodność funkcjonowania i różnorodność oferowanych plików, wśród których mieszczą się nie tylko pliki muzyczne, filmy i gry, ale też aplikacje, ebooki i audiobooki.