O zaletach energooszczędnego domu raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Zastosowanie nowoczesnych i przemyślanych rozwiązań pozwala na znaczne zredukowanie rachunków. Badania pokazują, że bardzo dużo energii zużywa się na ogrzewanie budynków, a więc warto przyjrzeć się właśnie tej kwestii podczas budowy lub remontowania domu. Dziś przedstawiamy jedno z rozwiązań, które podniosą poziom energooszczędności twojego domu – rolety zewnętrzne.
Fill rolety zewnętrzne – ochrona na wielu poziomach
Jeśli szukasz rolet, to koniecznie zapoznaj się z ofertą polskiego producenta żaluzji i rolet wewnętrznych oraz zewnętrznych Fill. Znajdziesz w niej wyroby, które są wykonywane na wymiar, a co za tym idzie – idealnie dopasowane do fasady budynku i stolarki okiennej. Są to produkty wykonane ze starannie wyselekcjonowanych komponentów aluminiowych (renomowanej marki Aluprof), które zapewniają wysoką odporność mechaniczną.
Tym samym tworzą barierę zewnętrzną, przez którą ciepło nie „ucieka” na zewnątrz, a zimny wiatr nie wdziera się do środka. Pomiędzy pancerzem rolety a szybą powstaje swego rodzaju poduszka powietrzna, co dodatkowo izoluje wnętrze domu. Oczywiście równie ważnym elementem są dobrej jakości, szczelne okna.
Rolety zewnętrzne spełniają również kilka innych funkcji. Podstawową funkcją rolet jest ochrona przed nasłonecznieniem i zaciemnienie pomieszczenia. Trzeba też pamiętać, że rolety zewnętrzne zwiększają poziom bezpieczeństwa. Więcej o roletach zewnętrznych tego producenta przeczytasz tutaj: domarchitekta.pl/produkty/rolety-i-zaluzje-fasadowe/rolety-zewnetrzne/.
Czy rolety zewnętrzne pasują do każdego domu?
Montaż rolet zewnętrznych warto zaplanować już na etapie projektowania domu. Produkt jest wówczas wkomponowany w fasadę budynku. Podczas budowy domu można się zdecydować na następujące opcje:
- System SKB Styroterm
- System nadstawny
- System podtynkowy
Zamontowane w ten sposób rolety zewnętrzne nadają budynkowi minimalistyczny wygląd. Są estetyczne i tworzą niemalże integralną całość z bryłą domu.
Nie oznacza to jednak, że nie można zamontować rolet zewnętrznych w budynku już istniejącym i zamieszkanym. Wprost przeciwnie – można i warto to zrobić. Po to, aby poprawić bilans energetyczny takiego budynku.
W takich sytuacjach najczęściej stosuje się system adaptacyjny. Takie rolety nie są zintegrowane z oknem ani nie wymagają żadnej ingerencji w strukturę budynku. Na ścianie lub w ościeży umieszcza się skrzynkę, w której chowa się roleta, kiedy jest podniesiona. Taka skrzynka świetnie komponuje się z fasadą budynku ze względu na prosty i estetyczny design.
Jak zatem widać – rolety zewnętrzne można założyć w każdym domu i na każdym etapie.