Z ostatniej chwili

Gitarzyści Bad Religion weszli do studia. Kiedy nowa płyta?

foto: materiały prasowe foto: materiały prasowe

Legendy amerykańskiego punk rocka przygotowują materiał na nową płytę. Gitarzyści zespołu podzielili się zdjęciami ze studia nagraniowego. 

Bad Religion to jeden z najdłużej działających amerykańskich punkrockowych bandów. Grupa powstała w 1979 roku i od tego momentu z drobną przerwą, wciąż koncertuje i nagrywa nowe albumy. Muzycy na swoich występach na żywo gromadzą kilka pokoleń miłośników punk rocka, a kolejne albumy przyciągają nowych fanów. W ciągu ostatnich kilku lat było cicho o Bad Religion, jednak ze zdjęć zamieszczonych na Instagramie przez gitarzystów zespołu wynika, że niebawem usłyszymy nowe utwory.

Bad Religion w studio nagraniowym

Brett Gurewitz, współzałożyciel, gitarzysta, jeden z tekściarzy zespołu i szef niezależnej wytwórni Epitaph, wrzucił na swojego Instagrama zdjęcie przedstawiające konsoletę studia nagraniowego. Fani muzyka ucieszyli się, bo członkowi grupy jakiś czas temu mówili, że mają już gotowy materiał na nowy album, nad którym prace rozpoczęły się jeszcze w 2014 roku. 

Dzisiejsze biuro.

Zdjęcie i podpis pod nim, wcale jednak nie musiało oznaczać, że chodzi o album Bad Religion. Gurewitz często bierze udział w nagrywaniu płyt zespołów, które znajdują się pod skrzydłami jego firmy. Występował w roli producenta niejednej grupy, a okazjonalnie udzielał się gościnnie niektórych utworach, grając na gitarze lub śpiewając w chórkach.

Przypuszczenia potwierdził jednak drugi gitarzysta Bad Religion. Brian Baker również zamieścił fotkę z tego samego studia nagraniowego. Oprócz facjaty muzyka widzimy basistę zespołu – Jaya Bentleya. Baker opatrzył zdjęcie krótkim, lecz wymownym podpisem.

WRESZCIE!

Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat 17. albumu Bad Religion. Zespół milczy na temat płyty. Ostatni longplay grupy „True North” został wydany w 2013 roku. Przerwa w nagrywaniu nie oznacza, że Bad Religion złożyli broń. Muzycy w ciągu ostatnich lat regularnie koncertowali, jeżdżąc po całym świecie. W 2013 roku odwiedzili również Polskę.

Poza tym w grudniu tego samego roku ukazała się przewrotna EP-ka „Christmas Songs”. Na płycie znalazły się amerykańskie kolędy i klasyczne piosenki bożonarodzeniowe oraz odświeżona wersja utworu „American Jesus”. 20% zysków ze sprzedaży płyty zostało przekazane na organizację pomagającą ofiarom molestowania przez księży.

W 2015 roku wokalista grupy Greg Graffin wydał swoją kolejną książkę naukową zatytułowaną „Population Wars: A New Perspective on Competition and Coexistence”. Na początku 2017 roku ukazał się natomiast 3. solowy album Graffina „Millport”. Muzyk na własnym wydawnictwie ponownie oddał hołd folkowym brzmieniom, nagrywając 10. piosenek nawiązujących do tradycyjnej muzyki amerykańskiej. 

Od nagrania „True North” zaszły też zmiany personalne w składzie Bad Religion. Po premierze albumu zespół opuścił Greg Hetson, gitarzysta znany również z innej punkowej kapeli – Circle Jerks. Natomiast w roku 2015 z Bad Religion odszedł perkusista Brooks Wackerman. Hetsona zastąpił Mike Dimkich – były muzyk The Cult i Steve’a Jonesa. Za Wackermana wszedł natomiast Jamie Miller, który grał w Snot, …And You Will Know Us by the Trail of Dead, TheStart, Orgy, Brother Clyde oraz Souls at Zero. 17. niezatytułowany wciąż album Bad Religion będzie pierwszą płytą, na której prawdopodobnie zagrają Dimkich i Miller.

Na razie nie wiadomo nic więcej na temat kolejnego albumu grupy. Musimy poczekać na dalsze informacje dotyczące nowego wydawnictwa przygotowywanego przez Bad Religion.

SergiuszKurczuk
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments