Z ostatniej chwili

Wesele w plenerze — kiedy wziąć się za przygotowania?

Ślub w plenerze jest czymś, o czym marzy niemalże każda młoda para! Nie ma się co dziwić, w końcu jest to dzień, który zdarza się tylko raz w życiu. Powinien więc być niepowtarzalny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią organizację tego wydarzenia oraz sprawią, że naprawdę będzie wyjątkowy.

Gdzie wziąć ślub w plenerze?

Wesele w plenerze można wziąć w wielu ciekawych miejscach, choć jest to uzależnione w dużej mierze od rodzaju ślubu. Humanitarne oraz cywilne śluby oferują wiele możliwości. Ślub kościelny także może zostać wzięty w plenerze, jednak wówczas niezbędna jest zgoda na organizację takiego wydarzenia. Najlepiej szukać miejsc, które odgórnie posiadają zgodę na organizowanie ślubów.

Najpopularniejsze miejsca to ogrody, łąki, leśne polany, czy okolice jeziora. Ciekawą propozycją jest także ślub nad brzegiem morza, na piaszczystej plaży. Wybór jednak zależy od indywidualnych preferencji pary. Warto przy tym zadbać o to, by w pobliżu znajdowała się restauracja, czy też sala. Jedną z ciekawszych propozycji jest restauracja naskrajnej.pl, mieszcząca się w Ząbkach.

Kiedy rozpocząć weselne przygotowania?

Weselne przygotowania można rozpocząć tak naprawdę w dowolnym momencie, najczęściej zaczynają się od rezerwacji sali, czy też terminu w urzędzie lub kościele. Śluby cywilne zaleca się rezerwować z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, z kolei ślub kościelny — z około rocznym wyprzedzeniem.

Jeśli chodzi o sale weselne, dostępność terminów może się różnić w zależności od konkretnego miejsca, jednak najczęściej salę rezerwuje się z rocznym wyprzedzeniem. Warto w tym czasie znaleźć również fotografa, filmowca, czy też DJ-a. Nieco później można załatwić auto do ślubu, atrakcje weselne, czy florystę. Zaproszenia na ślub zaleca się wysłać około 3-4 miesiące przed planowaną datą wesela. Lepiej nie odkładać wysyłki „na później”.

2 Comments