Z ostatniej chwili

PIT Online w 2020 roku – dlaczego warto?

pit online

Wypełnienie PIT Online to rozwiazanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale gwarantujące w dużej mierze poprawność wypełnionego wniosku. Automatyczne wypełnienie poszczególnych pól na podstawie danych przez program internetowy sprawia, że ryzyko pomyłki w rozliczeniu jest bliskie zeru. Co ważne, deklaracje PIT Online umożliwiają wprowadzenie do formularza każdego rodzaju ulgi. 

  1. PIT Onlina za 2019 rok – jak go rozliczyć?
  2. Dlaczego warto wypełnić PIT Online w 2020 roku?

PIT Online za 2019 rok – jak go rozliczyć?

PIT przez Internet wypełnić jest bardzo łatwo. Całość pracy opiera się właściwie wyłącznie na odpowiadaniu na pytania kreatora. Na ich podstawie powstaje PIT 2020 online, który jest właściwie gotowy do tego, aby przesłać go do US. Dzięki programowi stworzonemu przez Ministerstwo Finansów od kilku lat PITy można wysyłać do urzędu elektronicznie, co zwalnia z konieczności stania w długich kolejkach, które zawsze tworzyły się przez 30 kwietnia. Do wysyłki elektronicznej jest natomiast niezbędna kwota przychodu z poprzedniego roku rozliczeniowego (2018), która stanowi formę podpisu online.

PIT przez Internet to zdecydowanie funkcjonalna usługa, natomiast warto rozsądnie wybrać program do jego rozliczenia. Najlepiej, aby był to program pewny i sprawdzony. Dobrze wybierać te programy do rozliczania PIT, z których skorzystała już duża grupa odbiorców. To w dużej mierze gwarantuje jakość usługi, warto też zwrócić uwagę na to, ile lat program funkcjonuje na rynku.

Dlaczego warto wypełnić PIT Online w 2020 roku?

Deklaracje PIT Online to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa i poprawności danych, które system oblicza na podstawie kwot dochodów podanych przez podatnika. Wypełnienia PIT Online zajmuje z reguły kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt minut. Ponadto, dzięki programowi online gotowe rozliczenie od razu właściwie można przesłać do urzędu, co skraca również czas oczekiwania na zwrot ewentualnej nadpłaty podatku, który w przypadku wielu osób stanowi cenny “dodatek” do domowego budżetu. Co ważne, rządowy e-PIT automatycznie uwzględnia jedynie składki na ZUS i NFZ, natomiast inne odliczenia należy wypełnić samodzielnie, dlatego tym bardziej warto sięgnąć po program do rozliczeń online, który ułatwi rozbudowanie podstawowego formularza o konieczne odliczenia i związane z nimi potrzebne załączniki (bez nich deklaracja jest niepoprawna). Podsumowując, PIT online to oszczędność czasu, energii i nerwów, które niejednokrotnie wywoływało wypełnianie PITu.

Dowiedz się więcej w jakich przypadkach korzystanie z Internetu jest dobre.

2 Comments