Z ostatniej chwili

Taryfa G12 – czy warto korzystać z dwóch stref czasowych?

taryfa g 12

Trudno wyobrazić sobie życie bez prądu, szczególnie że obecnie coraz więcej urządzeń wymaga dostępu do energii elektrycznej. Najlepszym przykładem są kuchenki elektryczne. O ile jeszcze kilka lat temu w wielu mieszkaniach można było spotkać kuchenki gazowe, to od dłuższego czasu na większości nowych osiedli całkowicie zrezygnowano z instalacji gazowych na rzecz prądu. Podobnie jest z coraz popularniejszymi samochodami elektrycznymi, które zwiększają zużycie prądu.

  1. Czym różnią się taryfy energii elektrycznej?
  2. Dla kogo taryfa G12?
  3. Jakiego sprzedawcę energii elektrycznej wybrać?

Problem w tym, że niezależnie od tego, jakiego sprzedawcę energii elektrycznej się wybrało, w ostatnich miesiącach miały miejsce podwyżki prądu. W dodatku coraz trudniej jest znaleźć promocyjne taryfy prądu, które oferowałyby klientom niższe ceny prądu. Jeżeli więc skorzystałeś już ze wszystkich popularnych sposobów na ograniczenie zużycia (energooszczędne żarówki i sprzęty, pamiętanie o gaszeniu świateł), a zużycie energii wciąż jest na tyle duże, że generuje wysokie rachunki, warto rozważyć przejście na taryfę G12.

Czym różnią się taryfy energii elektrycznej?

W przypadku gospodarstw domowych można korzystać z trzech taryf. Każda z nich oferuje energię elektryczną na innych zasadach, dzięki czemu sprzedawca energii może zaproponować każdemu klientowi odpowiednio dopasowaną ofertę. Oprócz popularnej taryfy G11, w której energia elektryczna zawsze kosztuje tyle samo w ciągu doby, dostępne są również G12 i G12w. Wykorzystują one strefy czasowe, co pozwala klientom uzyskać tańszy prąd w określonych godzinach lub dniach.

Dla kogo taryfa G12?

Taryfa G12 ma jedną niezaprzeczalną zaletę: strefa nocna jest w tym przypadku o wiele tańsza niż strefa dzienna. Tym samym klienci, którzy korzystają z ogrzewania elektrycznego lub mogą sobie pozwolić na to, aby najbardziej korzystać z urządzeń pobierających najwięcej prądu nocą, mogą dzięki temu sporo zaoszczędzić. Wybierając wspomnianą ofertę, trzeba będzie pamiętać, aby uruchamiać kuchenkę elektryczną i pralkę w strefie nocnej. Obowiązuje ona przez cały tydzień pomiędzy 22:00 a 6:00 oraz od 13:00 do 15:00.

Jakiego sprzedawcę energii elektrycznej wybrać?

Proste warunki i atrakcyjne ceny na wszystkie taryfy przeznaczone dla klientów indywidualnych oferuje firma Enea. Jeżeli interesuje cię taryfa G12, na pewno znajdziesz tu atrakcyjną ofertę. W celu uzyskania dodatkowych informacji możesz skorzystać z dostępnego na stronie formularza i zamówić rozmowę z doradcą.