Z ostatniej chwili

Ryanair zamyka bazę na Krecie. Loty z Katowic na grecką wyspę zawieszone

Baza Ryanaira w Chanii na Krecie zostanie natomiast zamknięta (Shutterstock.com) Baza Ryanaira w Chanii na Krecie zostanie natomiast zamknięta (Shutterstock.com)

Irlandzka linia lotnicza podjęła decyzję o redukcji lotów krajowych i niektórych międzynarodowych na terenie Grecji. Następstwa tej decyzji uderzajątakże w polskich pasażerów.

Ryanair zawiesza połączenia między Atenami a popularnymi wyspami – Kretą i Rodos. Samoloty, które latały na tych trasach zostaną przeniesione do Niemiec.

Przewoźnik będzie kontynuował loty z Aten na Santorini i Mykonos, dwie bardzo modne wyspy, które należą do najchętniej prezentowanych miejsc na Instagramie, a także do Salonik.

Baza w Chanii na Krecie zostanie natomiast zamknięta. Podjęto także decyzję o zawieszeniu czterech międzynarodowych połączeń z największej greckiej wyspy- do Memmingen w Niemczech, Wenecji, Wilna oraz Katowic. Loty na tych trasach odbywają się tylko do 30 maja.

Pasażerowie, którzy zakupili bilety na loty po 30 maja, otrzymali od przewoźnika wiadomość o możliwości zwrotu kosztów lub zmiany rezerwacji.

Nikolaos Lardis z Ryanaira tłumaczy decyzję m.in. wysokimi opłatami na greckich lotniskach, które sprawiają, że przewoźnikowi opłaca się utrzymywaćjedynie międzynarodowe połączenia w sezonie.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://turystyka.wp.pl/

2 Comments