Z ostatniej chwili

Eko zegarki

Ekologiczny zegarek

Moda na życie zgodne z naturą jest coraz bardziej popularna. Jednak ekologia to nie tylko chwilowy, przemijający trend, ale konieczność. Zatrzymanie zmian klimatycznych wymaga działań każdego mieszkańca naszej planety. Coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia produktów odzwierzęcych, wybiera ubrania, buty przyjazne środowisku, oszczędza wodę, energię, częściej wsiada na rower. Nie każdy wie, że ekologiczne mogą być także zegarki. W poniższym wpisie opiszemy czasomierze, czyli małe detale, które też mogą być eko.

Eko zmiana jest konieczna

Już Arystoteles mówił, że „nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie.” Niestety musiało upłynąć wiele stuleci, żeby ludzie zrozumieli, jak ważne jest środowisko naturalne. Przez wieki bezlitośnie wykorzystywaliśmy zasoby naturalne, karczowaliśmy lasy, zasiedlaliśmy tereny zielone, zanieczyszczaliśmy środowisko. Globalne ocieplenie jest faktem, który obserwujemy na podstawie gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Jedyną szansą na zahamowanie degradacji ziemi jest zmiana sposobu życia.

Są osoby, które dokonują ekologicznych rewolucji – rezygnują z mięsa, produktów odzwierzęcych, przestają latać samolotami, jeździć samochodami. Takie działania są skuteczne, ale trudne. Dużo łatwiejsza jest stopniowa zmiana. Orędownikiem działania etapowego jest np. Paul McCartney, który zachęca do bezmięsnych poniedziałków. Takim wyborem, który wspiera środowisko, jest np. kupno eko zegarka.

Ekologiczny zegarek – dobry wybór

Działania wspierające środowisko mogą odbywać się na wielu płaszczyznach. Pamiętajmy, że to małe decyzje zmieniają świat na lepszy. Ekologiczny zegarek to taki, do tworzenia, którego nie użyto produktów odzwierzęcych, żadna istota nie ucierpiała. Na rynku jest kilka takich propozycji m.in.

  • zegarki drewniane,
  • zegarki z plastiku pochodzącego z recyklingu,
  • zegarki wegańskie z paskami z jabłek,

Drewniane czasomierze dostępne są na rynku od dłuższego czasu. Detale oferowane są w wielu rodzajach i rozmiarach. Miłośnicy przyrody mogą także wybrać zegarek damski unikatowy z przetworzonego plastiku. Absolutną nowością na rynku są zegarki wegańskie Christine Granville, które posiadają paski z jabłek, powstające na bazie wytłoczyn i substancji żywicznej. Taki materiał przypomina skórę, jest wytrzymały, a zarazem delikatny. Wegańskie paski mogą być ponownie przerobione, podlegają także biodegradacji. Dodatkowo część środków ze sprzedaży przekazywana jest na rozwój kobiecej przedsiębiorczości. W tym przypadku można wspierać planetę i panie w biznesie, trudno o lepszy modny zegarek damski.

Dowiedz się więcej o damskich zegarkach na bransolecie.

2 Comments