Z ostatniej chwili

Płatny YouTube zastąpi usługę Muzyka Google Play

foto: shutterstock.com foto: shutterstock.com

Wszystko wskazuje na to, że to koniec Muzyki Google Play. Do życia zostanie powołana zupełnie nowa usługa.

Google chciałby dogonić swoich głównych konkurentów Spotify, Apple Music czy Tidal, ale zadanie jest niezwykle trudne, bowiem chociażby ten pierwszy ma 71 milionów użytkowników. Bardzo prawdopodobne jest zatem to, że Muzyka Google Play, która istnieje od 2011 roku przestanie istnieć.

Już jakiś czas temu pojawiły się plotki dotyczące tego, że Google zwróci się w kierunku YouTube’a – potwierdziło się to w momencie, gdy postanowiono połączyć zespoły odpowiedzialne za Muzyka Google Play i YouTube Music.

Nowa usługa YouTube Remix

Teraz wiadomo, że do życia zostanie powołana w 2018 roku usługa pod nazwą YouTube Remix, która prawdopodobnie będzie płatna. Twórcy chcą stworzyć lepsze rekomendacje i zaproponować użytkownikom możliwość odtwarzania wideoklipów, co może zainteresować niejednego melomana.

Na razie nikt nie śpieszy się z odpalenie YouTube Remix – w końcu wprowadzenie nowych opcji zajmie trochę czasu. Szczegóły nowej usługi poznaliśmy w marcu 2018 na konferencji SXSW, na której oczekiwano premiery nowości od Google’a.

Koniec usługi Muzyka Google Play

Narodziny YouTube Remix prawdopodobnie będą się wiązać ze śmiercią Muzyka Google Play. Dotychczasowi użytkownicy prawdopodobnie zachowają swoje dane i będą mogli swobodnie przenieść się na nowy serwis. O zmianach będą poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem.

YouTube postanowił również obrzydzać słuchanie teledysków zasypując reklamami – czy w taki sposób będzie chciał zachęcić użytkowników do skorzystania z nowej usługi dodatkowo płatnego YouTube?

Muzyka Google Play nie odniosła większego sukcesu, aczkolwiek użytkownicy byli zadowoleni z opcji stacji muzycznych, w których znalazły się utwory specjalnie dobrane na konkretne momenty w naszym życiu. Serwis potrafi zaproponować playlisty powiązane z porą dnia i prawdopodobnym zajęciem użytkownika.

AleksandraDegórska
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments