Z ostatniej chwili

Maynard James Keenan: ludzkość jest jak dziecko – trzeba mu pozwolić się uderzyć w głowę

foto: kadr z wideo foto: kadr z wideo

Osobiste odczucia i przemyślenia na temat świata często były motorem napędowym twórczości Keenana. Wokalista przyznał również, że zmienił miejsce zamieszkania, aby uciec od ludzi.

Maynard James Keenan od ostatnich kilku miesięcy nie może narzekać na nudę – 20 kwietnia 2018 roku wydał nowy album z A Perfect Circle, wciąż pojawiają się również nowe doniesienia dotyczące nowego albumu Toola. W związku z tym, wokalista dość często gości na łamach różnych portali w roli rozmówcy. I jak to zwykle w jego wypadku bywa, każdy z wywiadów zawiera ciekawe lub absurdalne (a czasami i takie, i takie na raz) przemyślenia.

Ostatnio rozmowę z nim przeprowadził portal Loudwire. Rozmowa głównie toczyła się na temat nowego krążka APC „Eat the Elephant”, a jej najciekawszym momentem było pytanie o utwór „So Long and Thanks For All the Fish”, który opowiada o destrukcji ludzkości. Keenan porównał nasz gatunek do dzieciaków, które czasami muszą uderzyć się w głowę, aby nauczyć się, by nie popełniać już nigdy tych samych błędów:

Wydaję mi się, że patrząc na historię można zauważyć trend, w którym tragedia zawsze zajmuje miejsce z przodu. To chyba ludzka natura, zwłaszcza kiedy mówimy o wieku człowieka. Zaczynasz patrzeć w przeszłość i myślisz o tym, że masz dzieciaka i ich ostrzegasz go, żeby nie uderzyły głową o róg stołu. Wiesz, że to się w końcu stanie. Czasami jest to uzasadnione, czasami nie. A czasami musisz dać im przywalić głową w stół.

A Perfect Circle w Polsce 2018

Zespół wystąpi 15 grudnia 2018 w Kraków Tauron Arena. Bilety trafiły do sprzedaży 25 kwietnia 2018 od godziny 10.00 na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletin.pl, www.ticketportal.pl.

Ceny biletów w przedsprzedaży / w dniu koncertu:

  • Stojące (płyta) – 240 / 260 złotych
  • Stojące (płyta – early entrance) – 300 / 320 złotych
  • Siedzące kat. 1 – 270 / 290 złotych
  • Siedzące kat. 2 – 210 / 230 złotych

Nowa płyta A Perfect Circle

Dyskografię zespołu zamyka płyta „Eat the Elephant”, która okazała się 20 kwietnia 2018 i zbiera bardzo dobre recenzje. Jednym z singli promujących płytę jest utwór „So Long, And Thanks For All The Fish”, w którym to wspomniano m.in. o Majorze Tomie, czyli postaci stworzonej przez Davida Bowiego, czy Księżniczce Lei z „Gwiezdnych wojen”, którą zagrała Carrie Fisher.

KamilKacperski
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej