Z ostatniej chwili

Mastodon przemówi przed senatem USA w sprawie modernizacji aktu o muzyce

foto: MediaPunch/face to face/REPORTER foto: MediaPunch/face to face/REPORTER

Brann Dailor i Bill Kelliher z Mastodona wystąpią przed senatem USA w sprawie modernizacji aktu o muzyce. Artyści chcą przedstawić politykom swoją perspektywę.

Perkusisa/wokalista Brann Dailor i gitarzysta Bill Kelliher znajdują się wśród muzyków, którzy wypowiedzą się na temat Music Modernization Act, który ostatnio został zatwierdzony przez Izbę Komisji, a teraz czeka na odpowiednią ilość głosów w Senacie. Ustawa ma na celu unowocześnienie wielu spraw dotyczących praw autorskich do muzyki, licencjonowania, wysokości tantiem itp.

Wśród zaproponowanych zmian znajdują się zmiany w kompensacji za licencjonowanie materiałów i stworzenie bazy danych, którą będą nadzorowali wydawcy oraz kompozytorzy. Będą mogli w ten sposób wiedzieć wszystko na temat tego, co się dzieje z ich utworami po ich wydaniu, jednocześnie zapewniając sobie legalne dochody z tego tytułu i kontrolować, czy ktoś nie łamie praw autorskich.

Mastodon kontra senat USA

Wspomnieni Dailor i Kelliher przemówią przed senatem USA. Artyści wesprą inicjatywę i postarają się wytłumaczyć politykom, w jaki sposób ustawa zmieni życie ludzi pracujących w branży muzycznej, którzy być może nie otrzymują należytych pieniędzy za swoją prace:

In Washington advocating to multiple members of congress and the senate to pass the music modernization act leveling the playing field for songwriters, composers, legacy artists, producers, engineers and studio professionals, this reform is long overdue and very much needed to ensure fair compensation for our work. #supportmusic #grammysonthehill #musicmodernizationact @recordingacademy @1jfly

A post shared by Brann Dailor (@creamale) on

Jesteśmy w Waszyngtonie, przemawiając do wielu członów Kongresu i Senatu, aby zatwierdzili modernizację ustawy o muzyce, która wyrówna pole gry dla kompozytorów, tekściarzy, artystów, którzy już nie tworzą, producentów, inżynierów i innych pracowników studyjnych. Reforma powinna zostać wprowadzona już dawno i zdecydowanie jest potrzebna, by zapewnić nam godną kompensację za naszą pracę.

W spotkaniach na szczycie uczestniczyć będą również osoby związane z zarządem Grammy, które również chcą zmian w tym, jak wygląda praca artystów. Dyskografię Mastodona zamyka wydany w 2017 roku album „Emperor of Sand”.

Kamil Kacperski
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej