Z ostatniej chwili

Kosmetyki wielofunkcyjne – jakie mają zalety?

kosmetyki

Każdego dnia jako kobieta pełnisz różne role i żyjesz w ciągłym pośpiechu. Zawrotne tempo powoduje, że wykonujesz często kilka czynności jednocześnie. Współczesny tryb życia sprawia, że również od kosmetyków wymagamy wielofunkcyjności.

Pielęgnacja multifunkcyjna czy specjalistyczna?

Zarówno nowoczesne kosmetyki wielofunkcyjne, jak i te ukierunkowanym działaniu mają swoich zwolenników i przeciwników. Za tymi pierwszymi przemawia przede wszystkim czynnik ekonomiczny, a za drugimi poczucie specjalistycznego i dedykowanego podejścia. Na wieloetapową pielęgnację większość współczesnych kobiet nie ma czasu, dlatego wybierają preparaty o wielu działaniach. Pośpiech i częste wyjazdy również nie są sprzymierzeńcami w starannej codziennej toalecie – wtedy z pomocą przychodzą produkty, których producenci obiecują rozwiązanie kilku problemów jednocześnie. Taki patent to zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale i miejsca w bagażu, co spodoba się chyba każdej aktywnej i często podróżującej kobiecie.

 Jakie kosmetyki wielofunkcyjne są na rynku?

  • Kremy BB (Beauty Balmlub Blemish Balm – balsam na skazy i niedoskonałości) – to upiększające kosmetyki, których zadaniem jest wyrównanie kolorytu cery, maskowanie niedoskonałości, ochrona przed promieniowaniem UV i rozświetlenie skóry. Dla kobiet z problemami skóry, krem BB może być używany jako baza pod makijaż. Wbrew wygórowanym oczekiwaniom trzeba mieć jednak na uwadze to, że nie wykazują właściwości leczniczych, tak jak ich specjalistyczne odpowiedniki. Zwróć uwagę także na obecność silikonów w składzie tych kremów – często są trudne do usunięcia z twarzy, co może przyczynić się do nieprawidłowości w funkcjonowaniu skóry.
  • Żel myjący, peeling, maseczka  – zadaniem tych produktów jest oczyszczenie i zmatowienie cery jednocześnie.
  • Olejki pielęgnacyjne 3w1 – znajdują zastosowanie w pielęgnacji skóry i włosów. Wykazują działanie odżywiające, nawilżające i opóźniające procesy starzenia.
  • kremy DD – przeznaczone są do cery dojrzałej, niwelują oznaki zmęczenia i rozświetlają cerę.

2 Comments