Z ostatniej chwili

Jak poprawić efektywność w hotelu?

pokój hotelowy

W dzisiejszych czasach do czynienia mamy z ogromną konkurencją na rynku hotelarskim. Coraz więcej obiektów prześciga się w wymyślaniu coraz to nowych i bardziej interesujących pomysłów na zachęcenie turystów do skorzystania ze swoich usług. Jednak tylko nieliczne hotele, zarządzane przez świadomych właścicieli, są w stanie odnieść wielki sukces. Istnieje jednak wiele podstawowych trików i narzędzi, które ułatwiają życie. Jednym z nich jest program do rezerwacji hotelowychhttp://www.gip.com.pl/systemy-hotelowe-i-gastronomiczne/hotele/.

O co tak właściwie chodzi?

Mowa jest, oczywiście, o sprawnym zarządzaniu wszystkimi pracownikami hotelowymi oraz szybką obsługę wszystkich gości w jak najkrótszym czasie. Sekretem tego jest zastosowanie rozwiązania, jakim jest program do rezerwacji hotelowych. Dzięki modułowej budowie i połączeniu wszystkich części w jednolitą całość, możliwe jest dostosowanie danej oferty do wielkości hotelu lub pensjonatu. Hotele różnią się bowiem pod względem oferowanych usług, jak i ilości zatrudnionych pracowników. Nie jest bowiem tajemnicą, że głównym czynnikiem jest ilość pokoi w danym obiekcie oraz ukierunkowanie na pewną grupę potencjalnych klientów.

Oferowany system pms dysponuje szeroką gamą usług, dlatego możliwe jest dostosowanie i wybór odpowiednich rozwiązań, które w danym czasie będą interesowały zarząd hotelowy. Program do rezerwacji hotelowych funkcjonuje w sposób możliwie najbardziej intuicyjny i prosty. Dlatego też nawet nowo przyjęci pracownicy nie będą mieli żadnych problemów ze sprawnym przyswojeniem nowych wiadomości oraz z wykorzystaniem ich w praktyce.

Warto wspomnieć o tym, jak odbywa się poprawa efektywności hotelu. Dzieje się to między innymi dzięki ułatwieniu w dziedzinie dokonywania rezerwacji. I tak na przykład możliwy staje się przydział ceny w rezerwacji oraz automatyczne potwierdzanie internetowych rezerwacji. Co więcej, pracownicy w bezproblemowy sposób mogą również wystawiać faktury pro forma, co w znacznym stopniu skraca czas potrzebny na obsługę poszczególnych gości. Z całą pewnością zostanie to docenione przez wszystkich odwiedzających, ale w szczególności przez najbardziej wymagających klientów.

Dodatkowo efektywność w dziedzinie obsługi gości może odbywać się poprzez sprawną obsługę grup. I tak na przykład możliwe staje się na przykład sprawne układanie grafiku oraz grupowy check-in i check-out.

Czy program do rezerwacji hotelowych wpływa również na sprawniejsze przeprowadzanie rozliczeń?

Okazuje się, że kolejki w recepcji hotelowej wynikają w największej mierze z tego, że wystawianie dokumentów sprzedaży pochłania znaczną część czasu potrzebną na obsługę danego gościa. Co więcej, oferowany program zapewnia kontrolę sprzedaży, dzięki czemu możliwe staje się uniknięcie niechcianych błędów rozliczeniowych.

Co jednak z podstawowymi rozwiązaniami, takimi jak MS Office?

Program do rezerwacji hotelowych w największej mierze bazuje właśnie na wsparciu wyżej wspomnianego, popularnego pakietu biurowego. Dzięki temu możliwe staje się na przykład uzupełnienie dla pozostałych programów. Co więcej, pracownik nie musi całkowicie zmieniać środowiska, w którym pracuje od wielu lat i do którego zdążył się już po prostu przyzwyczaić.

Dodatkową funkcją, która może się pochwalić opisany program, jest również wsparcie dużych klientów, takich, jak na przykład biura podróży. Każdy partner dostaje bowiem rzetelne rozliczenie, które jest przygotowane z należytą starannością i dbałością o każdy, najmniejszy szczegół wizerunkowy. Możliwe jest także ukierunkowanie swoich działań na kontrahentów poprzez prowadzenie statystyk oraz tworzenie bazy danych.

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej