Z ostatniej chwili

Kolejna ekshumacja wbrew woli rodziny. Będzie protest przed cmentarzem

Do kwietnia zaplanowanych zostało jeszcze 12 ekshumacji (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski) Do kwietnia zaplanowanych zostało jeszcze 12 ekshumacji (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)

– Dla mnie to będzie druga śmierć córki. To okropne – powiedziała Elżbieta Agacka-Gajdowska, matka zmarłej w katastrofie smoleńskiej mec. Joanny Agackiej-Indeckiej. Rodzina ofiary sprzeciwia się ekshumacji.

W ramach protestu przeciwko ekshumacji przed cmentarzem zbiorą się adwokaci, przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji i Obywatele RP – donosi Polsat News. Protest ma rozpocząć się o godz. 23. “Wyrażamy głęboki sprzeciw wobec podjęcia i realizacji przez Prokuraturę czynności ekshumacyjnych naszej koleżanki bez uszanowania woli jej najbliższej rodziny” – podkreślili adwokaci. Przyznali jednocześnie, że są bezradni – “nie dysponują żadnymi środkami prawnymi, które pozwoliłyby zapobiec temu wydarzeniu”

Protest może potrwać nawet do 5 rano. Prof. Jarosław Płuciennik z KOD w rejonie łódzkim zapewnił, że “wszyscy uczestnicy protestu zgodzili się, by nie eksponować żadnych przynależności partyjnych i organizacyjnych”. Samą decyzję o ekshumacji nazwał “obrzydliwą”. – Nieuszanowanie woli rodziny traktuję jako barbarzyństwo – zaznaczył.

Zamieścił też wpis na swoim facebookowym profilu.

– Robią, co chcą. To niczym nieuzasadnione lekceważenie uczuć matki – tak z kolei sytuację w rozmowie z portalem oko.press skomentowała Joanna Agacka-Gajdowska. Nie ma wątpliwości, że zwłoki znajdujące się w trumnie nalezą do jej córki.

Źródło: Polsat News

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://wiadomosci.wp.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej