Z ostatniej chwili

Dodatki męskie Lavard modne tej wiosny

Dodatki męskie Lavard

Moda męska cieszy się znaczącym wzrostem zainteresowania przez panów. Coraz więcej mężczyzn codzienne zestawy komponuje z dbałością o detale. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków.

Moda męska cieszy zainteresowaniem u panów

Moda męska cieszy się znaczącym wzrostem zainteresowania przez panów. Coraz więcej mężczyzn codzienne zestawy komponuje z dbałością o detale. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków. Modny stał się także styl smart casual, który promuje wizerunek eleganckiego mężczyzny, nawet w codziennych okazjach. Panowie coraz odważniej sięgają po nietypowe wcześniej elementy ubioru oraz łączą tkaniny i kolory. Dużą rolę odegrało upowszechnianie się felietonów o modzie męskiej, które są szerokim wachlarzem pomysłów. Kluczową rolę w urozmaiceniu codziennego ubioru stanowią dodatki. To one wpływają na ostateczny kształt stylizacji. Najważniejsze z nich to poszetka oraz szelki i pasek. Przyjrzyjmy się jakie dodatki będą królować tej wiosny.

Dodatki do mody męskiej – krawat

Dodatkiem, który zdobi wszystkie eleganckie i formalne stylizacje krawat. Wiele lat temu był chustą noszoną pod szyją przez chorwackich żołnierzy. Prędko przeniknął do eleganckiej mody męskiej i stał się powszechnie używany. Jego współczesna wersja występuje w kilku odsłonach. Nie bez znaczenia jest także materiał oraz jego wzór. Wyróżniamy kilka szerokości krawatów, które są mierzone w najszerszym punkcie. Istnieją krawaty żakardowe oraz te z satyny. Oryginalności nadają im węzły, wśród których wymienić należy 3 podstawowe. Mowa o węźle typu Windsor, four in hand oraz węźle św. Alberta. Najpopularniejszym u polityków oraz celebrytów jest węzeł typu Windsor. Kolejnym przykładem jest typ „prosty”, który układa się w osobliwą łezkę poniżej węzła. Wielu Panów ceni bardziej eleganckie rozwiązanie, czyli muszkę. Jest ona obowiązkowym elementem stylu white tie oraz black tie. Aktualnie jest noszona nie tylko z frakiem czy smokingiem, ale także z garniturem oraz w zestawach koordynowanych. Muszka opanowała ubiór studniówkowy, a także zestawy smart casualowe z kamizelką i chinosami. Można śmiało stwierdzić, że muszka od nowa wkroczyła do mody męskiej i jest niezwykle popularna. Dzieli się na modele przeznaczone do ręcznego wiązania. Obecnie mucha coraz częściej pojawia się w codziennej modzie miejskiej. Świetnie wygląda z jeansami oraz kraciastą marynarką.

Stosowanie poszetki

Zerkając nieco poniżej krawatu i muszki znajduje się poszetka. Wiele osób z pewnością zada pytanie czym jest poszetka? To nic innego jak kwadratowa chusteczka w określony wzór, noszona w brustaszy. Jej główną rolą jest funkcja ozdobna. Często spotykany błąd to noszenie w brustaszy kwiatu, ponieważ jego miejsce jest w butonierce. Z kolei poszetka to nic innego jak kwadratowa, materiałowa chusteczka. Poszetka w kontrastowy motyw oraz jasne kolory nadaje się do noszenia w dzień. Wieczorem dopuszcza się wyłącznie białą poszetkę. W ubiorze męskim istnieje zasada, że poszetka powinna być spójna z krawatem, ale należy unikać tego samego wzoru oraz materiału. To ważne, aby nie przytłaczać swojego ubioru przesadzonymi dodatkami.

Pasek czy szelki?

Kolejnymi elementami ubioru męskiego, które znajdują się w połowie sylwetki są pasek oraz szelki. Choć popularniejszy jest pasek, szelki są jego klasycznym zamiennikiem. Najczęstszym wyborem panów wciąż jest pasek. Ma on za zadanie podtrzymać spodnie w odpowiednim miejscu. Pasek męski może być swoistą biżuterią, która dyskretnie wyeksponowana może nadać stylizacji oryginalności oraz luksusowego sznytu. Ostatnio większym zainteresowaniem darzone są szelki. Można śmiało stwierdzić, że wracają do mody, ponieważ swój debiut miały wiele lat temu. Sprawdzą się ze spodniami bez szlufek. Wyróżnia się szelki zapinane na tzw. „żabki”, a także te tworzące literę X. Najczęściej noszone są z muszką. To zyskujący popularność trend, który może odmienić niejedną męską szafę. Warto wzbogacić swój ubiór w szelki i pokazać je w nowoczesnej odsłonie.

Barwne skarpetki dobrym wyborem?

Równie ciekawym trendem są ozdobne skarpetki. Panowie nawet podczas najważniejszych okazji decydują się na wzbogacenie swojego ubioru w barwne akcenty. Wybór jest ogromny, zaczynając od zabawnych printów lub niesztampowych wzorów geometrycznych. Coraz modniejsze krótsze nogawki świetnie współgrają z kolorowymi skarpetkami. W tym wydaniu mogą być niebanalnym detalem w ubiorze smart casualowym. Dzięki nim każda stylizacja staje się wyjątkowa i pozwala wyrażać siebie.
Lavard jest uznanym ambasadorem eleganckiej konfekcji męskiej. To firma darzona szacunkiem przez klientów. Marka Lavard stawia na kompleksowy ubiór mężczyzny, dlatego poza flagowymi okryciami wierzchnimi oraz garniturami w proponowanej ofercie znaleźć można także różne akcesoria, które wyróżniają się klasycznym sznytem. Modne dodatki mogą wzbogacać ubiory, którym nadadzą zupełnie innego wyglądu. Są również dobrym wyborem na prezent. Kolekcja eleganckiego mężczyzny bez wątpienia nie może się obyć bez klasycznego, skórzanego paska, awangardowej i kolorowej poszetki czy komiksowych skarpet.

Dowiedz się jaka są funkcje ubrań w XXI wieku.

2 Comments