Z ostatniej chwili

Jak zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski w Gdańsku?

wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski to wyjątkowe wydarzenie w życiu mężczyzny, który właśnie wkracza na nową drogę życia. Jakby nie patrzeć, jest to ostatni raz, kiedy może sobie pozwolić na bezkarne szaleństwo. Warto zatem zadbać, aby była to niezapomniana impreza dla wszystkich uczestników, ale przede wszystkim dla przyszłego Pana Młodego. Z tego artykułu dowiesz się, jak zorganizować taki wieczór i dlaczego warto zrobić go w Gdańsku.

Kto organizuje wieczór kawalerski?

Na początek zajmijmy się kwestiami organizacyjnymi. Obowiązek ten zwykle spoczywa na drużbie, czyli świadku Pana Młodego. Najczęściej jest to jego najbliższy przyjaciel, jednak istnieje też tradycja, że drużbą zostaje osoba z rodziny, będąca w stanie wolnym. Taki krewny nie musi znać Pana Młodego na wylot, a tym samym będzie mu trudniej zorganizować odpowiednią imprezę. W takiej sytuacji lepiej, by zajęli się tym przyjaciele. Na koszty wieczora kawalerskiego przeważnie zrzucają się wszyscy uczestnicy, choć zdarza się, że to Pan Młody przejmuje całą inicjatywę, wybiera lokalizację oraz poszczególne atrakcje, a wtedy najczęściej także ponosi wydatki. Kogo zaprasza się na kawalerski? Wyłącznie mężczyzn, zazwyczaj bliskich przyjaciół, często rodzeństwo, a czasem także kolegów z pracy, którzy niekoniecznie otrzymają zaproszenie na samo wesele. Termin zwykle wyznacza się na 1-2 weekendy przed ślubem. Przygotowania warto rozpocząć z około dwutygodniowym wyprzedzeniem.

wieczór kawalerski

Dlaczego na wieczór kawalerski warto wybrać Gdańsk?

Jeżeli przypadło Ci zaszczytne zadanie, jakim jest organizacja takiego eventu, jak wieczór kawalerski Gdańsk to lokalizacja wręcz idealna. To miasto o bogatej historii z mnóstwem atrakcyjnych zabytków, które mogą stanowić doskonałą scenografię imprezy i świetnie będą prezentować się na pamiątkowych zdjęciach. Jednocześnie jest to nowoczesne, prawdziwie europejskie miasto z niezliczoną liczbą lokali, w których można wynająć stolik na kawalerski. Większość z nich znajduje się w obrębie historycznego Głównego Miasta, które jest doskonale skomunikowane z resztą miasta, a z pobliskiego Dworca Głównego można dostać się Szybką Koleją Miejską do okolicznych miejscowości. W razie potrzeby nie będzie też problemu z wynajmem mieszkania lub pokoju na weekend.

Wieczór kawalerski na łodzi wycieczkowej

Jak wspomnieliśmy we wstępie, wieczór kawalerski powinien być niepowtarzalny, niezapomniany, a nawet szalony. Stąd nasza propozycja, by zorganizować go na łodzi. Nowoczesny katamaran, który za dnia zabiera turystów w rejsy po Motławie – rzece przepływającej przez gdańskie Główne Miasto, wieczorem zmienia się w idealny lokal na prywatną, zamkniętą imprezę. Statek może pomieścić dużą liczbę uczestników, którzy otrzymają pełen dostęp do luksusowego wyposażenia, wygodnych kanap, barku z alkoholami, cateringu, a także górnego, otwartego pokładu. Nie zabraknie muzyki i miejsca na parkiecie. Istnieje też możliwość indywidualnych ustaleń, jak dokładnie ma wyglądać taki kawalerski Gdańsk oglądany nocą z perspektywy łodzi prezentuje się niesamowicie, a w jej wnętrzu trudno o nudę.