Z ostatniej chwili

Gitarzysta A Perfect Circle: Rozmawiałem z Gibsonem o sygnowanej gitarze, ale mają spore problemy

foto: AFP/EAST NEWS foto: AFP/EAST NEWS

Gibson ma naprawdę słabą sytuację, mimo to Billy Howerdel chce spróbować i nawiązać współpracę z firmą.

Nastały trudne czasy dla Gibsona – słynna firma jest na skraju bankructwa i musi spłacić do 23 czerwca 2018 dług 375 milionów dolarów. Jeszcze w 2017 producent zapożyczył się na 130 milionów dolarów.

Dyrektor generalny twierdzi, że szczególnie sklepy muzyczne przyczyniły się do spadku sprzedaży gitar. Natomiast jeden z głównych konkurentów, Fender, odnotował wzrost i wcale nie skarży się na sytuację na rynku.

Gibson bankrutuje

Od Gibsona odwróciło się wielu stałych klientów, którzy rezygnowali z gitar producenta ze względu na kiepską jakość produktu. W oczach wielu gitarzystów firma stała w miejscu i się nie rozwijała, gdy tymczasem wymagania klientów zmieniły się mocno na przestrzeni lat.

Jednak okazuje się, że nie wszyscy do końca zniechęcili się do producenta. Gitarzysta A Perdect Circle, Billy Howerdel, postanowił, że nawiąże współpracę z Gibsonem, ale sytuacja nie wygląda najlepiej:

Rozmawiałem z Gibsonem o sygnowanej gitarze, jednak później dowiedziałem się o ich problemach. Pozostaje mi spróbować albo podjąć współpracę z innym producentem. Gość, który opiekuje się moimi gitarami mógłby spróbować, jednak potrzebowałbym zastępczej gitary na czas budowy sygnatury, ponieważ mój Gibson Les Paul 1960 Classic jest jedyną gitarą, której używam.

Jak więc widać Gibson za bardzo chyba nie ma pomysłu na to, jak zachęcić znane nazwiska do współpracy, nawet gdy same się do niej zgłaszają.

A Perfect Circle – nowy album

Tymczasem zespół szykuje się do wydania 20 kwietnia 2018 czwartego albumu zatytułowanego „Eat The Elephant”. Najnowszym singlem A Perfect Circle jest utwór „So Long, And Thanks For All The Fish”. Tytuł został zaczerpnięty z trzeciej części powieściowego cyklu „Autostopem przez galaktykę” Douglasa Adamsa, „Cześć, i dzięki za ryby”.

Natomiast w tekście singla możemy znaleźć odniesienia do Majora Toma (postaci stworzonej przez Davida Bowiego) czy Księżniczki Lei z „Gwiezdnych wojen”, w którą wcieliła się Carrie Fisher.

Aleksandra Degórska
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments