Z ostatniej chwili

Cykl ITF: Katarzyna Piter znów bez powodzenia w Obidos. Maciej Smoła ponownie zaskoczył

Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Katarzyna Piter Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Katarzyna Piter po raz drugi z rzędu szybko zakończyła występ w turnieju ITF na kortach dywanowych w portugalskim Obidos. We włoskim kurorcie Santa Margherita di Pula już w ćwierćfinale jest Maciej Smoła.

W zeszłym tygodniu Katarzyna Piter przegrała po trzysetowym boju z Czeszką Moniką Kilnarovą. Tym razem lepsza od niej w I rundzie okazała się Giulia Gatto-Monticone. Rozstawiona z “szóstką” Włoszka zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:1.

Tym samym w portugalskim Obidos pozostała z Polek już tylko Urszula Radwańska, która w czwartkowym pojedynku o ćwierćfinał zmierzy się z Jessiką Ponchet. Francuzka, która zagrała w tegorocznym Australian Open dzięki dzikiej karcie, pokonała w zeszłym sezonie krakowiankę w węgierskim Dunakeszi.Na Sardynii do ćwierćfinału awansował Maciej Smoła, który odniósł kolejne niespodziewane zwycięstwo. Po wyeliminowaniu w I rundzie Dmitrija Popkę nasz reprezentant zwyciężył Bułgara Aleksandra Łazowa 3:6, 6:4, 7:6(3). W czwartek na jego drodze stanie rozstawiony z szóstym numerem Słowak Filip Horansky.

Tenisista naszych południowych sąsiadów pokonał w środę Macieja Rajskiego 7:5, 6:4. Aż trzech polskich zawodników powalczy w czwartek o miejsce w półfinale debla.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments