Z ostatniej chwili

Bartosz Bereszyński w “11” kolejki Serie A

Getty Images / Paolo Rattini / Bartosz Bereszyński (po lewej) i Simone Verdi (po prawej) Getty Images / Paolo Rattini / Bartosz Bereszyński (po lewej) i Simone Verdi (po prawej)

Bartosz Bereszyński znalazł się najlepszej "11" ostatniej kolejki Serie A przygotowanej przez serwis whoscored.com. Prawy obrońca Sampdorii Genua rozegrał bardzo udane spotkanie przeciwko Bologna FC (1:0).

Sampdoria Genua wygrała w środę z Bologną 1:0 po golu Daniela Zapaty w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Dziennikarze oceniający ten mecz bardzo docenili jednak prawego obrońcę drużyny z Ligurii. Bartosz Bereszyński, bo o niego chodzi, rozegrał pełne spotkanie i spisał się bardzo dobrze.

Nie tylko był bezbłędny w obronie, ale jak przystało na nowoczesnego bocznego defensora, często włączał się do akcji ofensywnych.Serwis whoscored.com wystawił Polakowi notę 7,9, a ponadto znalazł dla niego miejsce w najlepszej “11” 33. kolejki Serie A. Chociaż świetnie spisali się w tej serii gier też Piotr Zieliński czy Arkadiusz Milik, takie wyróżnienie otrzymał tylko Bereszyński.

W podstawowym składzie Sampdorii na to spotkanie znaleźli się też Karol Linetty i Dawid Kownacki. Obaj zostali zmienieni przed końcowym gwizdkiem. Sampdoria zajmuje ósme miejsce w tabeli i wciąż ma szanse na awans do europejskich pucharów. Do szóstego Milanu traci w tym momencie tylko trzy punkty.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments