Z ostatniej chwili

Absurdalna wpadka złodziei! Wyrzucili 6 tys. zł

(fot. KWP Szczecin) (fot. KWP Szczecin)

Jeden ze złodziei paradował w sklepie ze skradzioną torebką na ramieniu. Później ze znalezionego w niej portfela zabrali 700 zł. Samą torebkę wraz ze znajdującą się w niej kwotą 6 tys. zł wyrzucili!

Sposób działania zatrzymanych przez policjantów z Bierzwnika dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież przypomina bohaterów duńskiego filmu Gang Olsena.

Mieszkanka gminy Bierzwnik po powrocie z banku, gdzie podejmowała gotówkę pozostawiła torebkę wraz z pieniędzmi w niezamkniętym samochodzie zaparkowanym przed domem. Godzinę później stwierdziła kradzież.

O zdarzeniu powiadomiła policjantów informując jednocześnie o swoich podejrzeniach, co do osoby sprawcy. Jak ustalili policjanci były one bezpodstawne.

Faktycznie kradzieży dokonali dwaj inni mężczyźni. 39-letni mieszkaniec gminy Bierzwnik oraz jego o 10 lat straszy kolega.

Obaj potrzebowali gotówki. Wiedzieli, że kobieta często pozostawia niezamknięty samochód i postanowili to wykorzystać. Los im sprzyjał.

W skradzionej torebce znaleźli portfel a w nim 700 zł. Niezwłocznie udali się na zakupy. Widok jednego z nich paradującego z torebką na ramieniu utrwaliły kamery sklepowego monitoringu. Po załatwieniu sprawunków mężczyźni w pobliskich krzakach wyrzucili torebkę.

Oprócz dokumentów, firmowych pieczątek i kart bankomatowych były w niej owinięte papierem banknoty o wartości 6 tysięcy złotych.

Obaj zatrzymani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Za kradzież odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej

16 sie 2011

Atakował od tyłu, dusił ofiary przedramieniem do utraty przytomności, potem okradał z pieniędzy klientów wychodzących z banków. Teraz Krzysztof P. przed krakowskim sądem usłyszał wyrok 12 lat więzienia. Ma też zwrócić pokrzywdzonym zrabowane sumy. Wysoki, szczupły, pochodzący ze stolicy 37-latek, to mężczyzna “o więziennej twarzy”, jak go potem opisała jedna z pokrzywdzonych.…

06 sie 2012

19-letnia Jolanta K. właśnie skończyła pracę i wracała do domu. W pewnej chwili zaczepił ją mężczyzna i zapytał, czy ma ochotę na pieszczoty. Dziewczyna jeszcze nie wiedziała, że to będą ostatnie słowa, jakie usłyszy w swoim życiu. Przerażona rzuciła się do ucieczki. Wtedy oprawca wyjął półtorakilogramowy młotek i uderzył ją parokrotnie w głowę. Gdy upadła, zajął…

08 maj 2012

Pracownik przeprawy promowej w Świnoujściu zaatakował nożem kolegę z pracy – informuje RMF FM. Z nieoficjalnych informacji, wynika, że sprawca mógł być chwilowo niepoczytalny. Jak podaje RMF FM, do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na promie pasażersko-samochodowym Karsibór II, który kursuje między wyspą Wolin a Uznam. Około godziny 22.00 pod pokładem w pomieszczeniu…