Z ostatniej chwili

Absurdalna wpadka złodziei! Wyrzucili 6 tys. zł

(fot. KWP Szczecin) (fot. KWP Szczecin)

Jeden ze złodziei paradował w sklepie ze skradzioną torebką na ramieniu. Później ze znalezionego w niej portfela zabrali 700 zł. Samą torebkę wraz ze znajdującą się w niej kwotą 6 tys. zł wyrzucili!

Sposób działania zatrzymanych przez policjantów z Bierzwnika dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież przypomina bohaterów duńskiego filmu Gang Olsena.

Mieszkanka gminy Bierzwnik po powrocie z banku, gdzie podejmowała gotówkę pozostawiła torebkę wraz z pieniędzmi w niezamkniętym samochodzie zaparkowanym przed domem. Godzinę później stwierdziła kradzież.

O zdarzeniu powiadomiła policjantów informując jednocześnie o swoich podejrzeniach, co do osoby sprawcy. Jak ustalili policjanci były one bezpodstawne.

Faktycznie kradzieży dokonali dwaj inni mężczyźni. 39-letni mieszkaniec gminy Bierzwnik oraz jego o 10 lat straszy kolega.

Obaj potrzebowali gotówki. Wiedzieli, że kobieta często pozostawia niezamknięty samochód i postanowili to wykorzystać. Los im sprzyjał.

W skradzionej torebce znaleźli portfel a w nim 700 zł. Niezwłocznie udali się na zakupy. Widok jednego z nich paradującego z torebką na ramieniu utrwaliły kamery sklepowego monitoringu. Po załatwieniu sprawunków mężczyźni w pobliskich krzakach wyrzucili torebkę.

Oprócz dokumentów, firmowych pieczątek i kart bankomatowych były w niej owinięte papierem banknoty o wartości 6 tysięcy złotych.

Obaj zatrzymani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Za kradzież odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2 Comments