Z ostatniej chwili

ATP Monte Carlo: kolejny nieudany turniej Kubota i Melo. Polak i Brazylijczyk odpadli w II rundzie

Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej) Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej)

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo na II rundzie zakończyli udział w grze podwójnej turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie mają ostatnio dobrej passy. Po Indian Wells i Miami, w trzecim kolejnym turnieju nie byli w stanie wygrać meczu.

W Monte Carlo rozstawieni z numerem pierwszym Polak i Brazylijczyk przegrali 6:2, 2:6, 7-10 z Włochami Simone Bolellim i Fabio Fogninim.W trwającym 74 minuty meczu obie pary zdobyły po 49 punktów i uzyskały po dwa przełamania.

W super tie breaku Kubot i Melo z 3-5 wyszli 7-6, ale przegrali cztery kolejne piłki.Bolelli i Fognini w 2015 roku świetnie spisali się w Monte Carlo.

Doszli do finału eliminując po drodze Ivana Dodiga i Marcelo Melo. Dopiero w walce o tytuł lepsi od Włochów okazali się Amerykanie Bob Bryan i Mike Bryan.Kubot i Melo po raz drugi zagrali razem w Monte Carlo. W ubiegłym sezonie doszli do ćwierćfinału.

Polak nigdy w tej imprezie nie doszedł dalej. Brazylijczyk to jej finalista z 2014 roku w parze z Chorwatem Ivanem Dodigiem.Polak i Brazylijczyk mieli udany styczeń. Wygrali turniej w Sydney i doszli do ćwierćfinału Australian Open.

W kolejnych miesiącach zdecydowanie obniżyli loty. Ostatni mecz wygrali w lutym w Rio de Janeiro z Chilijczykiem Nicolasem Jarrym i Czechem Jirim Veselym.Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 4,872 mln eurośroda, 18 kwietnia

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments