Z ostatniej chwili

Sucha skóra twarzy. Jak sobie z nią radzić?

Sucha skóra twarzy. Jak sobie z nią radzić?

Pielęgnacja skóry twarzy nie należy do najłatwiejszych. Niestety, aby móc cieszyć się piękną cerą, należy zdawać sobie sprawę z konieczności doboru odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli posiadamy problematyczną cerę suchą, musimy przywrócić jej równowagę i zadbać o to, aby się nie odwadniała. Na szczęście, jest to możliwe przy pomocy starannie dobranych kosmetyków.

Postaw na mocno odżywczy krem

Aby móc cieszyć się właściwie nawilżoną skórą twarzy, należy zainwestować w krem pielęgnacyjny. W przypadku skóry suchej zaleca się korzystanie z kremów intensywnie nawilżających. Powinny posiadać one treściwą konsystencję.

W kosmetykach śmiało można poszukiwać olejów oraz wosków roślinnych. Mowa tu między innymi o oleju arganowym, a także o oleju ze słodkich migdałów czy o oleju z pestek malin. Jeśli zakupimy krem odżywczy do twarzy o dobrym składzie, pierwszy krok mamy już za sobą.

Należy również zadbać o regularne jego stosowanie. Krem, aby był skuteczny, musi być aplikowany zawsze na starannie oczyszczoną cerę. W przeciwnym bowiem razie składniki aktywne w nim zawarte nie będą miały szansy się wchłonąć. Nie sposób nie zauważyć, że w przypadku cery suchej, zaleca się stosowanie kremów na dzień oraz na noc.

Delikatnie oczyszczaj

Skórę suchą, jak każdą inną, należy oczyszczać. W żadnym wypadku nie należy jednak stosować intensywnie wysuszających żeli do twarzy. Najlepiej zainwestować w mleczko. Jego konsystencja zapobiegnie nadmiernej utracie wody przez naskórek podczas mycia. Ponadto, doskonale byłoby, aby w preparacie oczyszczającym nie zabrakło olejków.

Silnie oczyszczające detergenty z grupy SLS nie są natomiast wskazane. Mleczko stosowane o poranku powinno mieć treściwszą konsystencję niż to stosowane wieczorem. Zawsze należy zadbać o staranne zmywanie pozostałości żelu oraz mleczka wodą. Do mycia należy używać letniej wody, a nie gorącej. Gorąca woda wysusza bowiem naskórek.

Peeling? Tak, ale enzymatyczny

Sucha skóra potrzebuje także złuszczania martwego naskórka. Nie należy jednak oczyszczać jej zbyt intensywnie tak jak na przykład skóry tłustej i trądzikowej. W przypadku skóry suchej peeling należy przeprowadzić maksymalnie raz w tygodniu.

Warto również zatroszczyć się o to, aby peeling nie był gruboziarnisty. Najlepszym rozwiązaniem będą peelingi enzymatyczne. Oprócz właściwości złuszczających posiadają one także łagodne działanie nawilżające. Są delikatne, nie powodują szkodliwych podrażnień i nie zaostrzają problemu związanego z przesuszeniem.

Peelingi enzymatyczne mogą mieć formę żelu, masełka, a także proszku, który należy rozdrobnić z wodą lub hydrolatem. Należy zawsze aplikować je na starannie oczyszczoną skórę twarzy i dbać o to, aby pozostawały na niej przez minimum 10 minut. Niektóre peelingi enzymatyczne dbają także o redukcję uporczywych przebarwień skórnych. Aby móc się cieszyć z ich pozytywnego wpływu na skórę, należy stosować je systematycznie. W przeciwnym razie efekty nie pojawią się.

Więcej informacji znajdziesz na https://ziaja.com/c/sucha-odwodniona-1093

2 Comments