Z ostatniej chwili

Kaszki mleczne czy bezmleczne — co wybrać?

Kaszki mleczne czy bezmleczne

Rozszerzanie diety dziecka jest bardzo delikatną kwestią, która spędza sen z powiek niejednego rodzica. Posiłki powinny być bogate w odpowiednie składniki, witaminy i minerały, a jednocześnie powinniśmy unikać w nich niektórych elementów, jak na przykład mleka.

Odpowiednie składniki odżywcze dla maluszka

Dieta dziecka wpływa znacząco na jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Z tego względu odpowiednie żywienie będzie zawierało właściwe witaminy i minerały. Jednak są pewne składniki, które, choć nie są same w sobie niezdrowe, to dla dziecka mogą być niewskazane lub wręcz szkodliwe. Takim składnikiem może być laktoza zawarta w mleku. Może ona źle wpływać na układ pokarmowy maluszka lub wręcz wywoływać reakcję alergiczną. Mleko matki jest inną substancją niż mleko od krowy, dlatego nie należy sugerować się tym w tej kwestii i nie podawać w początkowych etapach życia produktów mlecznych dziecku.

Bobovita BIO — kaszka bezmleczna jako pełnowartościowy posiłek

Rozszerzając dietę, warto skorzystać z odpowiednich kaszek, które zawierają właściwe składniki. Bobovita BIO Kaszka bezmleczna jest produktem pozbawionym laktozy, więc bezpiecznym dla małych dzieci. Świetnie rozwinie dietę dla dzieci powyżej ósmego miesiąca życia. Jest to kaszka bogata w różne zboża, ale również wzbogacona w owoce, takie jak truskawki czy banany. Na częste problemy z metabolizmem wśród dzieci ważna jest witamina B1, którą również znajdziemy w kaszkach Bobovita. To, czego w nich nie znajdziemy, to na pewno olej palmowy, barwniki, cukier, konserwanty i wzmacniacze smaku, więc możemy mieć pewność, że podajemy podopiecznym zdrowy, sycący posiłek bez chemii.

Kaszki mleczne czy bezmleczne

Kaszki bezmleczne dla dzieci źródłem witamin i minerałów

Kaszki bezmleczne dla dzieci to więcej niż posiłek – to również zbilansowana dieta bogata we wszystkie potrzebne składniki, witaminy i minerały. Możemy wybierać wśród wielu opcji, które nie zawierają mleka. Szczególną uwagę warto zwrócić na przykład na kaszki bez glutenu, który może podrażniać układ pokarmowy. Należy go unikać przede wszystkim w wypadku celiakii, by dziecko nie musiało mierzyć się z dokuczliwym bólem brzuszka i innymi reakcjami alergicznymi. Jednak dla dzieci bez przeciwwskazań w kierunku glutenu polecane są jak najbardziej kaszki ze wszystkich dostępnych opcji zbożowych, które skutecznie urozmaicą dietę i wzbogacą ją w niezbędny błonnik.

Najlepszy wybór dla Twojego dziecka

Dbając o zdrowie maluszka, musimy zadbać przede wszystkim o jego dietę. W pierwszych etapach życia zdecydowanie niewskazane jest podawanie mleka czy produktów zawierających laktozę. Odpowiednie kaszki bezmleczne dla dzieci będą stanowiły najlepszą podstawę w żywieniu i dostarczą odpowiednich składników jak wapń, żelazo, probiotyki, czy witaminy A, E i C. Obecność owoców dodatkowo wzbogaca smak, ale też odżywczą wartość posiłku. Sprawdzone kaszki bezmleczne Bobovita w wielu odsłonach dla dzieci w różnym wieku to świetny start dla malucha. Szukając odpowiedniej kaszki, zdecydowanie powinniśmy postawić na te bez laktozy.