Z ostatniej chwili

Skandal na LinkedIn! Jak zareagowało Panasonic?

Źródło: pexels.com

Od kilkunastu godzin w mediach społecznościowych nie mówi się o niczym innym, niż o skandalicznych wpisach na LinkedIn. Dziennikarka CNN – Olivia Drost – ujawniła obrzydliwe komentarze jednego z pracowników firmy Panasonic pod jednym z ogłoszeń dotyczącym polecenia asystentki.

Jak zareagowało Panasonic na chamskie i seksistowskie komentarze jednego ze swoich pracowników?

Skandaliczne wpisy na LinkedIn

„Jestem zmuszony oddać, a zarazem polecić asystentkę” – rozpoczyna swoje ogłoszenie na portalu LinkedIn pan Piotr. Pracodawca wymienia, że asystentka jest „sumienną i odpowiedzialną studentką germanistyki”.

Szybko pojawiły się reakcje na „ogłoszenie” W komentarzu pod wpisem pan Michał, pracownik firmy Panasonic, zadał pytanie czy studentka… „dobrze się bzyka?”.

Sprawę opisała w mediach społecznościowych dziennikarka Olivia Drost związana z CNN Indonesia. „Czy takie standardy i zasady rekrutacji panują w firmie @panasonic, którą w tym serwisie (niegodnie) reprezentuje pan Marcin? Zamierzam się tego dowiedzieć” – napisała na Twitterze.

 

 

 

„Obrzydliwie seksistowski i znieważający nie tylko tę studentkę, ale kobiety ogółem, komentarz. Dlaczego pod postem zareagowała tylko jedna osoba?! Czy wyobrażacie sobie, że ktoś pyta tak o Waszą siostrę, kobietę, przyjaciółkę, mamę? Ja, na nieszczęście dla pana Marcina, nie zamierzam odpuścić. Nie zamierzam patrzeć na to, jak w XXI wieku kobiety wciąż nie są darzone odpowiednim szacunkiem. Nie zamierzam patrzeć na to, jak obrażane są moje koleżanki, współpracowniczki” – napisała na Facebooku dziennikarka.

Jak zareagowało Panasonic?

Firma Panasonic wydała już oświadczenie w tej sprawie. „W związku z niestosownymi wypowiedziami pracownika firmy Panasonic Marketing Europe GmbH, oddział w Polsce (…) oświadczamy, że wyrażone w nich opinie są prywatnym stanowiskiem Pana Marcina i w żaden sposób nie odnoszą się do wartości i postaw reprezentowanych przez firmę Panasonic w Polsce i na świecie” – czytamy w oficjalnym stanowisku Panasonic Polska. Firma dodaje, że takie zachowanie jest dla niej nieakceptowane i podjęte zostaną stosowne kroki w celu wyjaśnienia sprawy.

Publikacja zaczerpnięta z: fakt.pl

 

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej