Z ostatniej chwili

Przez pomyłkę przeszukali dom? Jak policja to tłumaczy?

Komendant wojewódzki policji w Radomiu zlecił sprawdzenie okoliczności z akcji, która miała miejsce w środę, 28 marca. W okolicach Sochaczewa policjanci wkroczyli do mieszkania dziennikarski radiowej Trójki w związku ze sprawą wyłudzenia kredytów. Skuli ją w kajdanki, a potem okazało się, że przeszukali nie ten dom, co trzeba.

Jak szef mazowieckiej policji wyjaśnia zajście?

Jak powiedziała rzeczniczka mazowieckiej komendy policji podinsp. Katarzyna Kucharska, komendant wojewódzki zlecił sprawdzenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia i jego przebiegu.

Kucharska potwierdziła, że wieczorem w powiecie sochaczewskim policjanci realizowali czynności związane z wyjaśnieniem przestępczego procederu wyłudzania kredytów na wielką skalę. Do jednego z mieszkań weszło sześciu funkcjonariuszy. W miejscu tym – jak zakładali – miały się znajdować urządzenia służące do popełniania przestępstw. W domu przebywała kobieta, mężczyzna i dwoje dzieci. Policjanci skuli kobietę kajdankami i zaczęli przeszukiwać mieszkanie.

Interwencja okazała się pomyłką. – W dalszym etapie czynności te urządzenia ujawniono w innym, pobliskim domu i zatrzymano osobę, która prawdopodobnie ma związek ze sprawą – powiedziała Kucharska.

– Jest nam niezmiernie przykro, że doszło do takiej sytuacji. Zapewniamy, że wszystkie okoliczności tej sprawy, a także zachowanie policjantów wykonujących czynności dokładnie zostaną wyjaśnione – podkreśliła rzeczniczka.

Kobietą, do której domu pomyłkowo weszli policjanci, była dziennikarka radiowej Trójki Anna Rokicińska.

Jak informuje Rokicińska, mimo wyjaśnień funkcjonariusze przeszukali jej mieszkanie w związku z tym, że rzekomo miała być zamieszana w wyłudzenia kredytów i cyberprzestępczość. Działania policji odbywały się na oczach rodziny, w tym dwójki dzieci. – Wszystko trwało trzy godziny, po czym pojawił się człowiek, który powiedział, że to pomyłka – opisuje zachowanie policjantów dziennikarka.

Publikacja zaczerpnięta z: warszawa.onet.pl

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej