Z ostatniej chwili

Bush senior w szpitalu dzień po pogrzebie żony. Infekcja może zagrażać jego życiu

George H.W. Bush trafił do szpitala tuż po sobotnim pogrzebie zmarłej we wtorek żony (Getty Images, Fot: Brett Coomer) George H.W. Bush trafił do szpitala tuż po sobotnim pogrzebie zmarłej we wtorek żony (Getty Images, Fot: Brett Coomer)

Były prezydent USA George H.W. Bush trafił na intensywną terapię na leczenie infekcji krwi. Jego stan był określany jako poważny, jednak organizm reaguje na leczenie.

93-latek trafił do szpitala w Houston po zakażeniu się infekcją, która rozprzestrzeniła się na jego krew doprowadzając do sepsy. Choroba mogła doprowadzić do niewydolności serca czy nerek – informuje cnn.com. Hospitalizacja Georga H.W. Busha nastąpiła tuż po tym, jak uczestniczył w pogrzebie jego zmarłej we wtorek żony.

Niewykluczone, że stan zdrowia byłego prezydenta pogorszył się po emocjach związanych z sobotnimi uroczystościami pogrzebowymi. Jego stan był określany jako poważny, ale został ustabilizowany. Rzecznik rodziny Jim Mc Grath napisał w oświadczeniu, że były prezydent reaguje na leczenie i powoli odzyskuje siły.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://wiadomosci.wp.pl/

2 Comments