Z ostatniej chwili

Profesjonalny kurs pomocy stomatologicznej

 Dlatego nasze warsztaty mają ogromną wartość merytoryczną, bo prowadzimy je z każdego poziomu działania gabinetu dentystycznego. Zaczynając od planowania i przebiegu leczenia, a kończąc na efektywnym zarządzaniu. Wierzymy, że z profesjonalnym zapleczem kadrowym uda się nam stworzyć nowych bohaterów stomatologii. Jak? Między innym poprzez kurs pomocy stomatologicznej.

kurs pomocy stomatologicznej

Czym jest kurs pomocy stomatologicznej?

Cenimy sobie pracę każdego członka zespołu dentystycznego. Wśród tych bohaterów nieocenioną rolę spełniają higienistki stomatologiczne, które towarzyszą pacjentowi na każdym szczeblu przebiegu leczenia. To właśnie one stanowią ogromne wsparcie dla pacjentów. Dlatego wierzymy, że i one mogą, a nawet już są bohaterkami stomatologii. W związku z tym chcemy zapewnić im profesjonalne zaplecze do dalszej pracy. Kurs pomocy stomatologicznej opiera się o warsztaty z higienizacji, wybielania, higienizacji pacjentów implantologicznych, a także kursu nowoczesnej higienistki.

Czego uczy kurs pomocy stomatologicznej?

W trakcie kursu omówimy w https://heroesofdentistry.pl/ kwestie teoretyczne, które stanowią podstawę profesjonalnych gabinetów stomatologicznych. Będziemy rozmawiać o przygotowaniu stanowiska pracy, wykorzystaniu protokołu GBT, sposobach doboru kolorów przy wybielaniu zębów, przeciwwskazania do wybielania zębów, metody wybielania. Co więcej, po zapoznaniu się z teorią dajemy szansę naszym przyszłym bohaterom na samodzielną próbę wykonania higienizacji i pracę z pacjentem.

Kurs pomocy stomatologicznej w dużej mierze opiera się o protokół GBT. Dlaczego to dla nas tak ważne? To zbiór niezbędnej wiedzy z zakresu flory bakteryjnej jamy ustnej, na czym opiera się również profilaktyka. Chcemy nauczyć naszych przyszłych bohaterów, że oprócz leczenia możemy również zapobiegać zbyt częstym wizytom w gabinetach dentystycznych.