Z ostatniej chwili

Prezent dla młodego majsterkowicza – jaki wybrać?

prezent dla majsterkowicza

Twoje dziecko lubi asystować tacie przy majsterkowaniu, a jego ulubioną zabawką jest młotek lub śrubokręt? Dla jego bezpieczeństwa lepiej zastąpić prawdziwe narzędzia zabawkowymi. Wiele z nich do złudzenia przypomina oryginały, jednak są przeznaczone specjalnie dla dzieci. Z poniższego artykułu dowiesz się, jaki prezent najbardziej ucieszy małego majsterkowicza.

Warsztat z narzędziami

Wieloelementowe zestawy majsterkowicza w formie stojącego warsztatu z dużym blatem roboczym to marzenie każdego malucha. W takim zestawie znajdują się wszystkie przydatne narzędzia – od młotka, poprzez śrubki i wkręty, aż po suwmiarkę. Warsztat zapewni dziecku wiele godzin kreatywnej zabawy. Możesz wybrać komplet drewniany lub plastikowy. Większość z nich posiada półeczki na narzędzia bądź ścianki do ich powieszenia. Dzięki tym udogodnieniom wszystkie elementy zestawu znajdują się na swoim miejscu. Zabawka uczy więc porządku, poza tym działa na wyobraźnię i rozwija zdolności manualne Twojego dziecka.

Narzędzia w skrzyni

Co, jeśli w pokoju malucha brakuje już miejsca na wstawienie dużej zabawki? Nic straconego, wystarczy wybrać zestaw majsterkowicza dla dzieci, który można spakować do załączonej walizki, skrzyneczki czy plecaka. Zabawa narzędziami na kuchennym stole przynosi dużo frajdy. Wystarczy wyciągnąć ze skrzynki lub innego schowka śrubokręt i kilka wkrętów, by rozpocząć pracę. Plecak 2w1, w którym w sprytny sposób pomieszczono najważniejsze przyrządy, rozkłada się i tworzy niewielki warsztat. Z kolei pas narzędziowy pozwala nosić ulubione zabawki zawsze przy sobie.

prezent dla majsterkowicza

Konstrukcyjne zestawy edukacyjne

Poza typowymi zestawami majsterkowicza możesz zaskoczyć malucha prezentem, który w kreatywny sposób wykorzysta jego pasję do majsterkowania. Kolorowa plastikowa mozaika, składająca się z klocków, które należy wkręcić w podłoże, to gratka dla miłośników wkręcania i odkręcania. Pozwala tworzyć płaskie lub przestrzenne obrazki.

Jeśli wolisz drewniane zabawki, polecamy zestawy małego konstruktora ze śrubkami, gwintami i łącznikami. Wszystkie elementy wraz ze załączonym śrubokrętem doskonale pasują dla małych rączek. Pomysłowe dziecko wyczaruje z nich konstrukcje, które zaskoczą rozmachem nawet dorosłych!

Zabawki do rozkręcania

Masz wrażenie, że Twoje dziecko wszystko psuje? Teraz możesz mu na to pozwolić. Wybierz rozkręcane autko strażackie, samochód wyścigowy lub rozkładaną figurkę dinozaura i sprawdź, czy poradzi sobie z rozłożeniem skomplikowanej konstrukcji na części. Jeżeli w dodatku złoży ją z powrotem jest mistrzem, a jeśli się nie uda, zawsze możesz mu pomóc. Wspólna zabawa w majsterkowanie to świetny sposób na zacieśnienie więzi z dzieckiem.

Polecane przez nas zabawki pomagają najmłodszym naśladować czynności zaobserwowane w codziennym życiu. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną i pozwalają nabyć cenne umiejętności, takie jak wkręcanie śrubek czy samodzielne tworzenie prostych konstrukcji. Nauka przez zabawę jeszcze nigdy nie była tak przyjemna!

Atrakcyjne zestawy dla małych majsterkowiczów znajdziesz w sklepie z zabawkami Manima.pl.