Z ostatniej chwili

Jakie wymagania powinna spełniać sala szkoleniowa?

sala szkoleniowa

Organizacja szkolenia to spore przedsięwzięcie. Jedną z pierwszych decyzji z nim związanych jest wybór sali konferencyjnej. Nie może być to przypadkowe miejsce. Współpracownicy i partnerzy biznesowi oczekują bowiem określonego standardu. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze wymagania, jakie powinna spełniać dobra sala szkoleniowa.

Dogodna i prestiżowa lokalizacja

Moda na organizację szkoleń z dala od miasta przemija. Wynika to między innymi z trudności związanych z dojazdem na miejsce szkolenia. Poza tym szkolenie czy konferencja to jednak praca i nierzadko brakuje wolnego czasu na podziwianie uroków okolicy.

Aby maksymalnie ułatwić pracownikom uczestnictwo w wydarzeniach branżowych, wiele firm na miejsce szkolenia wybiera duże miasta. Stolica Wielkopolski to zdecydowanie ważne centrum biznesowe, cieszące się sporą popularnością wśród przedsiębiorców. Sala na szkolenie w Poznaniu będzie więc bardzo atrakcyjną opcją, zarówno dla mieszkańców miasta, jak i dla przyjezdnych.

Powierzchnia sali

Istotną kwestią związaną z organizacją szkolenia jest możliwość wyboru sali konferencyjnej dostosowanej do liczby uczestników. Mniejsze sale są idealne dla małych grup. Natomiast sale o dużej powierzchni pozwalają na dużą elastyczność w aranżacji stołów. Uczestnicy powinni czuć się swobodnie, dlatego należy unikać nadmiernego ścisku. Komfortowe sale szkoleniowe o powierzchni od 29 m2 do nawet 227 m2 oferuje Hotel Altus Poznań Stare Miasto. Tym samym obiekt umożliwia jednoczesną organizację szkoleń dla kilkuset osób.

sala szkoleniowa

Wyposażenie sali szkoleniowej

Obecnie standardem jest nowoczesne wyposażenie sali szkoleniowej w urządzenia multimedialne i system nagłaśniający. Projektory, rzutniki, laptopy czy ekrany umożliwiają wyświetlanie slajdów oraz innych przygotowanych prezentacji. Aby przekaz był jak najbardziej przystępny dla uczestników szkolenia, organizatorzy wykorzystują nagłośnienie stacjonarne. Pomoc obsługi technicznej jest bardzo cenna dla prowadzącego szkolenie. Dzięki niej wszystko sprawnie działa, a wykład przebiega płynnie i bezproblemowo.

Oświetlenie

Wielogodzinne przebywanie w pomieszczeniu ze sztucznym oświetleniem może być męczące. Szkolenia w poznańskim hotelu odbywają się w salach z dostępem do światła dziennego. Zwiększa to koncentrację uczestników i redukuje znużenie. W razie potrzeby można skorzystać z opcji zaciemnienia sali. Ma to kluczowe znaczenie w czasie projekcji. W ciemnym pomieszczeniu obraz będzie dobrze widoczny nawet z krańca sali.

Catering i bufet kawowy

Sporym plusem organizacji spotkania biznesowego w Hotelu Altus jest możliwość skorzystania z profesjonalnego cateringu. Na życzenie serwowany jest lunch i kolacja. W trakcie szkolenia nie może zabraknąć przerw na kawę ze słodkim poczęstunkiem. Zdecydowanie poprawiają one samopoczucie uczestników wydarzenia i samych prowadzących. Dodatkową atrakcją będzie pokaz gotowania na żywo, który znajduje się w biznesowej ofercie hotelu.

Hotel Altus wyróżnia dogodne położenie, kompleksowe wyposażenie sal szkoleniowych i udogodnienia dla uczestników. Przedsiębiorcy cenią ten obiekt za wszechstronność i profesjonalizm.