Z ostatniej chwili

Pożyczka dla osób zadłużonych – czy jest szansa?

pożyczka dla zadłużonych

Osoby zadłużone w bazach takich jak BIK, KRD, ERIF mają problemy z wzięciem pożyczki w bankach. Czy istnieje szansa aby dłużnik dostał pozytywną akceptację wniosku pożyczkowego? Odpowiedź jest prosta. Na ratunek takim osobom przychodzą firmy pozabankowe.

Zadłużenie w bazach  – kto sprawdza?

Każdy bank ma obowiązek sprawdzenia swojego klienta w bazie dłużników. Jeśli nasza historia kredytowa jest bardzo zła, to nasze szanse na otrzymanie pożyczki maleją do zera. Żadna instytucja bankowa nie zaryzykuje pożyczenia pieniędzy osobie zadłużonej. Czy osoby zadłużone mają szansę na pożyczkę? Tak! Wiele firm pozabankowych nie sprawdza swoich klientów w BIK, KRD czy ERIF. Jest to bardzo dobre wsparcie finansowe dla osób, które nie płaciły swoich zobowiązań finansowych w ustalonym terminie.

Nawet jeśli firma pożyczkowa sprawdzi swojego potencjalnego klienta w bazach, to nie musi tego brać pod uwagę przy ostatecznej decyzji. Na stronie https://pozyczka4you.pl/ znajduje się ranking pożyczek dla zadłużonych. Wystarczy wejść i spośród ponad 20 firm wybrać ofertę dla siebie.

A co jeśli mam komornika?

Mając komornika nasza szanse na dodatkowe pieniądze maleją, ale są firmy które zaryzykują i pożyczą pieniądze osobom w takiej sytuacji. Firmy pozabankowe mają to do siebie, że mogą sobie pozwolić na pożyczenie pieniędzy zadłużonym, jednak w tym przypadku warto mieć gwaranta lub dodatkowe dokumenty potwierdzające, że będziemy w stanie spłacić raty w terminie.

Pożyczka z gwarantem jest właśnie dla osób, które są bardzo zadłużone i nie mają szansy na pożyczkę w żadnej instytucji finansowej. Wystarczy mieć osobę, która będzie poręczycielem. Cały proces weryfikacji trwa trochę dłużej niż przy standardowych chwilówkach, ale za to kwota jaką możemy pożyczyć to nawet 25 000 zł i spłata w wygodnych ratach.

Gotówka bez zaświadczeń na dowód

W wielu firmach pożyczkowych do złożenia wniosku potrzebujemy tylko jeden dokument – dowód osobisty. Nie musimy przekładać żadnych zaświadczeń od pracodawcy, tak jak to jest w przypadku kredytów bankowych. Cały proces od rozpoczęcia wypełniania wniosku do wypłaty gotówki to często parę godzin. Także jeśli potrzebujemy gotówki ,,na już” to idealnym rozwiązaniem będą właśnie firmy pozabankowe.

Pożyczaj odpowiedzialnie

Zadłużenie nie jest niczym dobrym. Łatwo w nie wpaść, ale już ciężej wyjść. Nasz negatywny wpis w bazach może się utrzymać nawet przez kilka lat więc jeśli chcemy pieniądze na nowy dom, to możemy zapomnieć o tym. Najlepiej jeśli bierzemy pożyczki na taką kwotę i okres, na który na zwyczajnie stać. Zbyt krótki okres spłaty najczęściej powoduje wpadnięcie z kłopoty finansowe. Odsetki rosną, windykacja dzwoni a my nie mamy z czego spłacić. Nikt z nas nie chce mieć taki problemów, dlatego warto pożyczać z głową.

Przed wzięciem pożyczki lepiej się zastanowić czy na pewno potrzebujemy jej. Czy możemy poczekać z remontem jeszcze parę tygodni aż sami uzbieramy na niego? Jeśli bierzemy kredyty bez rozwagi to istnieje duża szansa wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej