Z ostatniej chwili

Dieta pudełkowa – co to takiego?

catering dietetyczny

Dieta pudełkowa to inna nazwa wskazująca na zdrowy catering. Swoją nazwę zawdzięcza właśnie temu, że każdy posiłek pakowany jest w osobne pudełko i odpowiednio opisany. Znajdziemy tam skład potrawy, liczbę kalorii oraz zestawienie alergenów.

Dieta pudełkowa to inna nazwa wskazująca na zdrowy catering. Swoją nazwę zawdzięcza właśnie temu, że każdy posiłek pakowany jest w osobne pudełko i odpowiednio opisany. Znajdziemy tam skład potrawy, liczbę kalorii oraz zestawienie alergenów. Dieta pudełkowa dostarczana jest do naszego miejsca zamieszkania lub do pracy najczęściej z samego rana. Otrzymujemy więc pełen zestaw dań, rozpoczynając od śniadania.

catering

Zanim wybierzesz fit catering udaj się do dietetyka

Każda zmiana nawyków żywieniowych powinna zostać poprzedzona wizytą u dyplomowanego dietetyka. Podczas takiego spotkania lekarz bada zawartość tkanki tłuszczowej oraz wody w naszym organizmie. Sprawdza również jak bardzo otłuszczone są nasze organy wewnętrzne, bo ma to największy wpływ na nasze zdrowie i jest dużo groźniejsze niż nadprogramowe kilogramy, które wpływają na nasz wygląd. Dietetyk przeprowadza również dokładny wywiad sprawdzając nasze choroby przewlekłe i wizyty w szpitalu. Dodatkowo obliczany jest wskaźnik BMI mówiący lekarzowi czy nasza waga jeszcze mieści się w normie czy już mamy nadwagę. W oparciu o wszystkie uzyskane informacje dietetyk układa jadłospis lub jeśli wybieramy cateringi dietetyczne – informuje jakiej wartości kalorycznej powinniśmy się trzymać oraz jaki rodzaj diety najlepiej wybrać. Po zleceniu dodatkowych badań dietetyk może też wyrazić opinię czy catering wegetariański lub catering wegański jest dobrym pomysłem.

 

Dietetyczny catering – jak się w tym odnaleźć?

Na początek sprawdźmy najlepszy catering dietetyczny w mieście. Internet jest źródłem wielu opinii i z pewnością bez problemu znajdziemy najbardziej polecane firmy. Opinie innych klientów bardzo dużo mówią o jakości posiłków, ich sposobie przygotowania i dostarczenia. Oczywiście fit catering to również spory wydatek. Ceny wahają się najczęściej od 40 do 80 zł za dzień, w zależności od wyboru diety. Jeżeli jednak możemy sobie pozwolić na taki wydatek – warto wówczas kierować się dobrymi opiniami dotychczasowych klientów. Często firmy na stronach internetowych informują z jakich źródeł kupują warzywa i owoce lub w jakich hurtowniach czy sklepach się zaopatrują w mięso czy ryby. Na przykład jeżeli ma to dla nas znaczenie czy jemy produkty ekologiczne lub organiczne – może nam taka informacja pomoc w wyborze. Bardzo często można spotkać się też z przykładowymi jadłospisami oraz zdjęciami potraw. Takie przejrzenie propozycji da nam pewien obraz tego jak nasz dietetyczny catering będzie wyglądał.

owoce

Przede wszystkim – nastawienie!

Często ludzie pytają czy dieta catering naprawdę działa i czy dieta pudełkowa to gwarancja sukcesu jeśli chcemy schudnąć. Jeżeli nie będziemy mieć w domu innych produktów niż te zamknięte w pudełkach i tylko tyle będziemy jeść każdego dnia – to tak. Możemy być pewni, że po jakimś czasie kilogramy zaczną spadać. O wiele ważniejsze jednak od samego schudnięcia jest późniejsze utrzymanie wagi i nie dopuszczenie do efektu jo-jo – czyli powrotu nadprogramowych kilogramów. Raczej niewiele osób przez cały wykorzystuje dietetyczny catering – w końcu wracamy do gotowania posiłków. I wtedy należy zwracać baczną uwagę na to co jemy i pilnować wartości kalorycznych. Nasz organizm i nasz mózg bardzo łatwo przyzwyczajają się do smacznego jedzenia, dlatego życie po schudnięciu to ciągła walka. Warto wyrobić w sobie odpowiednie nastawienie do tematu żywienia.

Błędem jest myślenie, że przebywamy jakiś czas na diecie, a później wracamy do normalnego życia pełnego słodyczy, fast-foodów i tłustych, przetworzonych posiłków. Lepiej jest założyć, że zmieniamy swoje odżywianie na zdrowe. Tym sposobem zdobędziemy przy pomocy fit catering lepsze nawyki żywieniowe, które zostaną z nami już na zawsze, pomagając nam dbać o swoje zdrowie i życie. Polecamy catering dietetyczny Kielce – Fit Apetit.

2 Comments