Z ostatniej chwili

POSitive Retail w branży detalicznej – program do sprzedaży

kobieta w sklepie

W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z licznymi sieciami sprzedażowymi. Choć jest coraz więcej sieci, nie oznacza to, że ich prowadzenie jest proste. Aby ułatwić sobie pracę i sprawować kontrolę nad wszystkimi punktami, warto zainwestować w POSitive Retail. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w naszym tekście lub pod adresem: https://positiveretail.pl/positive-retail-twoj-klucz-do-sukcesu-w-branzy-detalicznej/.

Co to jednak oznacza z punktu widzenia właściciela sklepu?

Po pierwsze, spada oczywiście na niego ogromna odpowiedzialność za sprawne i efektywne zarządzanie sporą grupą osób. W przypadku małych, osiedlowych sklepików taki problem praktycznie nie istnieje. Można bowiem w łatwy sposób dojść do porozumienia i podzielić obowiązki między poszczególnych pracowników. Problem pojawia się dopiero w przypadku, kiedy jeden właściciel lub menadżer musi zarządzać kilkoma lub nawet kilkunastoma punktami sprzedażowymi. Na szczęście powstało świetne rozwiązanie, jakim jest program do sprzedaży.

Jakie funkcje oferuje między innymi?

Główną zaletą programu sprzedażowego jest modułowa struktura działania. Właściciel może na własną rękę ocenić, które rozwiązania interesują go najbardziej i będą po prostu przydatne. Wszystko zależy oczywiście między innymi od tego, jak daleko położone są od siebie poszczególne sklepy. Największy problem pojawia się wtedy, gdy są one oddalone o setki kilometrów. Wtedy zaciera się komunikacja i właściciel staje przed niezwykle trudnym zadaniem, aby zarządzać wszystkim w sposób efektywny.

Co w takim razie gwarantuje program do sprzedaży?

Do jego największych zalet należy między innymi współpraca trzech modułów między sobą. Chodzi oczywiście o POS, Manager oraz Szeryf24. Pierwszy z nich odpowiada za sprawną obsługę samego klienta. Wbrew pozorom nie jest to wcale taka łatwa sprawa, w szczególności w godzinach szczytu. Drugi z nich gwarantuje sprawne zarządzanie gospodarką magazynową, dzięki czemu personel sprawnie może domówić brakujące produkty lub przeprowadzić szybką, a zarazem dokładną analizę składu magazynowego. Natomiast ostatni z programów rejestruje operacje oraz transakcje. Dzięki temu dokonywanie ewentualnych korekt, zwrotów lub wymian jeszcze nigdy nie było aż tak proste!

Warto również wspomnieć również o tym, że na rynku istnieje wiele różnych, konkurencyjnych programów. Niemniej jednak, nie posiadają one aż tak kompleksowej budowy i nie gwarantują na przykład szybkiego kontaktu między poszczególnymi menadżerami zajmującymi się danymi szczeblami pracy. Można powiedzieć, że stanowi to wręcz swego rodzaju rewolucję! Dzięki sprawnie działającej centrali możliwe jest stworzenie kompleksowego planu działania i tym samym możliwe jest zaplanowanie własnej strategii. Okazuje się bowiem, że w różnych porach roku wzrasta lub cyklicznie spada zapotrzebowanie na dane grupy produktów. Nikogo nie powinno to jednak dziwić.

Co więcej?

Program do sprzedaży detalicznej gwarantuje również kompleksową dystrybucję. W praktyce wygląda to tak, iż właściciel lub menadżer może kontrolować dany produkt od złożenia zamówienia, aż do realizacji. Program pozwala także dokonać analiz odnośnie tego, kiedy wprowadzić nowy produkt do sprzedaży lub oferty sklepu.

Prawdziwym wyzwaniem dla kierownictwa jest także zadbanie o to, aby każdy członek personelu dostał na czas swoje wynagrodzenie. Problem pojawia się również w momencie, kiedy każdy z pracowników zatrudniony jest na inną umowę lub posiada inną stawkę godzinową. program do sprzedaży umożliwia jednak efektywne zarządzanie również w tej dziedzinie. Dział kadrowo-płacowy nie będzie stawał już przed tak trudnym zadaniem, jak miało to miejsce dotychczas.

Dowiedz się więcej na temat czytnika kodów kresowych, które ułatwiają prowadzenie sklepu stacjonarnego.

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej