Z ostatniej chwili

Orlen Warsaw Marathon: Yared Shegumo mistrzem Polski

PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Yared Shegumo PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Yared Shegumo

Ponad 17 tysięcy biegaczy stanęło na starcie Orlen Warsaw Marathon. Punktualnie o godz. 9 wybiegli na warszawskie ulice. Wśród Polaków najlepszy okazał się Yared Shegumo.

W szóstej edycji Orlen Warsaw Marathon najlepszy okazał się Kenijczyk Ezekiel Omullo (2:11.17). Z Polaków natomiast najszybszy na mecie na PGE Narodowym, z rezultatem 2:13.53, był Yared Shegumo (szóste miejsce). W ramach zawodów rozgrywane były mistrzostwa Polski. Dla Shegumo to drugie złoto MP (poprzednio wywalczył je w 2012 r. w Dębnie).Kolejni Biało-Czerwoni uplasowali się odpowiednio na 8. i 9. pozycji, byli to Mariusz Giżyński oraz Arkadiusz Gardzielewski. Biegu nie ukończył za to Artur Kozłowski, mistrz kraju z 2016 i 2017 roku. Wśród kobiet zwyciężyła Anastazja Iwanowa, finiszując przed Azmerą Abrehą (o 0,04 sekundy). Na najniższym stopniu podium stanęła Izabela Trzaskalska z AZS-u UMCS-u Lublin. Oprócz tradycyjnego maratonu odbył się również wyścig dla niepełnosprawnych na rowerach z napędem ręcznym typu handbike, a także Bieg Oshee na 10 kilometrów.

Wyniki maratonu:

mężczyźni1. Ezekiel Omullo (Kenia) 2:11.172. Felix Kimutai (Kenia) 2:11.413. Herpasa Negasa Kitesa (Etiopia) 2:11.46…6. Yared Shegumo (Polska) 2:13.538. Mariusz Giżyński (Polska) 2:15.179. Arkadiusz Gardzielewski (Polska) 2:15.57

kobiety1. Anastazja Iwanowa (Białoruś) 2:28.032. Azmera Abreha (Etiopia) 2:28.073. Izabela Trzaskalska (Polska) 2:32.26Bieg Oshee na 10 km:mężczyźni1. Mengistu Zelalem (Etiopia) 28.482. Terefe Seifu (Etiopia) 29.163. Adam Nowicki (Polska) 29.31kobiety1. Louise Small (Wielka Brytania) 33.202. Paulina Kaczyńska (Polska) 33.593. Monika Kaczmarek (Polska) 34.25

Zawodnicy niepełnosprawni na rowerach z napędem ręcznym typu handbike (19 km):mężczyźni1. Rafał Wilk (Polska) 29.492. Krystian Giera (Polska) 30.113. Arkadiusz Skrzypiński (Polska) 33.06kobiety1. Anna Oroszova (Słowacja) 36.522. Monika Pudlis (Polska) 48.333. Katarzyna Zubowicz (Polska) 48.54