Z ostatniej chwili

O czym rozmawiał premier Morawiecki z papieżem?

Papież Franciszek i premier Mateusz Morawiecki /TONY GENTILE /PAP/EPA

Watykan poinformował w wydanym w poniedziałek komunikacie, jakie tematy były poruszane w trakcie audiencji premiera Mateusza Morawieckiego u papieża Franciszka.

Tematem rozmów premiera Mateusza Morawieckiego z papieżem Franciszkiem na audiencji, a następnie z jego współpracownikami była polityka prorodzinna, kwestie klimatyczne i przyjmowanie uchodźców – czytamy.

Wizyta premiera Morawieckiego w Watykanie

Podczas wizyty premier Morawiecki spotkał się również z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem, któremu towarzyszył szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Paul Richard Gallagher.

W komunikacie Watykan poinformował, że “w trakcie serdecznych rozmów podkreślono istniejące dobre relacje dwustronne między Stolicą Apostolską i Polską, a także owocną współpracę między Kościołem i państwem”.

“Poruszone zostały niektóre kwestie, będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, jak polityka rodzinna i ochrona stworzenia w związku z konferencją ONZ na temat zmian klimatycznych w Katowicach w grudniu 2018 roku oraz niektóre kwestie o charakterze etycznym” – dodano w oświadczeniu.

Ponadto odnotowano, że omówiona została “sytuacja europejska i międzynarodowa, ze szczególnym odniesieniem do przyjmowania uchodźców i zaangażowania polskiego rządu na rzecz uchodźców z Ukrainy i Bliskiego Wschodu”.

 

Publikacja zaczerpnięta z: www.radioem.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej