Z ostatniej chwili

Najstarszy człowiek na świecie nie żyje

Santiago, Chile/Pablo Sanhueza /East News Santiago, Chile/Pablo Sanhueza /East News

Celino Villanueva Jaramillo uważany za najstarszego człowieka na świecie nie żyje. Miał 121 lat. Chilijczyk nigdy nie został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinessa, ponieważ jego akt urodzenia spłonął.

Jaramillo urodził się 25 czerwca 1896 roku. Tydzień temu spadł z łóżka i złamał trzy żebra, z których jedno przebiło mu płuco. Po operacji ratującej życie i umieszczeniu na oddziale intensywnej terapii lekarze początkowo byli optymistyczni co do stanu jego zdrowia. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni nastąpiło gwałtowne pogorszenie, a we wtorek wezwano księdza z ostatnim namaszczeniem.

Jaramillo, który nigdy się nie ożenił i nie miał żadnych znanych żyjących krewnych, zostanie pochowany w piątek rano w chilijskim mieście Mehuin.

“Jesteśmy bardzo smutni – powiedziała Ivonne Morales, która wraz z Martą Ramirez zaopiekowała się Jaramillo, gdy miał 99 lat i został bez środków do życia. – Był integralną częścią naszej rodziny, panem domu”.

Według Księgi Rekordów Guinessa najstarszym żyjącym mężczyzną jest 112-letni Japończyk Masazo Nonaka. Nonaka urodził się 25 lipca 1905 roku w Ashoro w podprefekturze Tokachi na wyspie Hokkaido.

Najtarszy żyjący człowiek uznany przez Księgę rekordów Guinessa również jest narodowości japońskiej – to Nabi Tajima, 117-latka z Araki. Najstarszą osobą w historii była Francuzka Jeanne Louise Calment, która zmarła w 1997 roku w wieku 122 lat i 164 dni. 

Źródło: http://fakty.interia.pl/

2 Comments