Z ostatniej chwili

Grupy bezpieczeństwa Calido – dostępne w hurtowni hydraulicznej Proterm

Grupy bezpieczeństwa Calido – dostępne w hurtowni hydraulicznej Proterm

Produkty spod znaku Calido cechuje idealna równowaga pomiędzy innowacją, funkcjonalnością i designem. Stale unowocześniane oraz wyposażane w nowatorskie rozwiązania wprowadzane przez inżynierów podkreślają swoją jakość posiadanymi różnorodnymi patentami. We współpracy z Politechniką Koszalińską firma Calido wyznacza trendy na rynku nowoczesnych produktów branży instalacyjnej oraz odpowiada na oczekiwania profesjonalnych instalatorów.

Grupa bezpieczeństwa Calido – jakość potwierdzona przez ekspertów!

Jakość produktu jest kontrolowana na każdym etapie produkcji. Zanim grupa bezpieczeństwa Calido trafi do klienta, przechodzi szereg testów na szczelność i wytrzymałość materiału oraz prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Każda dostawa gotowego już produktu sprawdzana jest w firmie przez Dział Kontroli Jakości, który chce mieć pewność, że dostarczy na rynek produkt pewny oraz bardzo wysokiej jakości.

Grupy bezpieczeństwa Calido tworzą kompletny układ zabezpieczający instalacje grzewcze oraz wodne przed niebezpiecznym wzrostem ciśnienia, który spowodowany może być dużym wzrostem

temperatury wody w instalacji i jej rozszerzalnością cieplną. Grupy bezpieczeństwa Calido chronią instalacje i pracujące na niej urządzenia przed zniszczeniem oraz służą do pomiaru ciśnienia statycznego jak i wstępnego ustalenia ciśnienia w instalacji.

hydraulika przemysłowa

Grupa bezpieczeństwa Calido – specyfika

Grupa bezpieczeństwa Calido jest urządzeniem niezbędnym w każdej wodnej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej instalacji pomp ciepła oraz instalacji solarnej, które pracują w układach zamkniętych.

Główne cechy produktu jakim jest grupa bezpieczeństwa to rodzaj wykonania w technologii spawania i wiercenia termicznego, malowanie proszkowe, wyposażenie w manometr, zawór bezpieczeństwa, zawór odpowietrzający (tylko grupa do CO). Części z jakich składa się grupa bezpieczeństwa to 1. Belka. 2. Manometr. 3. Zawór bezpieczeństwa. 4. Zawór odpowietrzający.5. Przyłącze do naczynia wzbiorczego. 6. Przyłącze do instalacji.

Rodzaje grup bezpieczeństwa

  • Grupy bezpieczeństwa do instalacji CO Calido w kolorze pomarańczowym posiadają indeks CA/GB-CO-1,5 (lub 2,5 lub 3) wykonane są z materiału S235JR, posiadają długość 286 mm, zawór bezpieczeństwa od 1,5 bar do 3 bar, manometr 4 bary, przygotowane są do pracy w maksymalnej temperaturze 90 °C.
  • Grupy bezpieczeństwa do instalacji CWU Calido w kolorze niebieskim posiadają indeks CA/GB-CWU-6 (lub 8) wykonane są z materiału S235JR, posiadają długość 286 mm, zawór bezpieczeństwa od 6 bar do 8 bar, manometr 10 bar, przygotowane są do pracy w maksymalnej temperaturze 90 °C.

Zamontowanie w systemie grupy bezpieczeństwa jest wymogiem kompletnie zaprojektowanej instalacji, która pod kontrolą tego urządzenia pracować będzie w sposób oczekiwany, bezawaryjny a co najważniejsze bezpieczny. Grupy bezpieczeństwa Calido do jedna z ciekawszych propozycji na rynku w tym asortymencie.

Artykuł napisany przy współpracy ze sklepem instalacyjnym https://proterm.sklep.pl/