Z ostatniej chwili

Jaki łańcuszek wybrać do zawieszki?

łańcuszek

Zawieszki występują w niezliczonej liczbie wariantów, dzięki czemu dopasowanie ich do swojego stylu oraz charakteru nie sprawia żadnego kłopotu. Tak naprawdę każdego dnia można sięgać po inny dodatek! Jednak aby zawieszka prezentowała się tak, jak należy i mogła lśnić pełnią blasku, należy nosić ją na pasującym łańcuszku. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Oto nasze podpowiedzi!

łańcuszek

Kolor i długość łańcuszka

Pierwsza kwestia to oczywiście kolor kruszca. Zachęcamy do doboru zawieszki oraz łańcuszka z takiego samego metalu. Połączenie srebra i złota w takim wydaniu nie prezentuje się najlepiej. Zatem złoty łańcuszek damski zestawiamy z zawieszką w tym samym odcieniu. Wyjątek stanowi sytuacja, w której jedna z ozdób powstała z dwóch rodzajów metalu. Ciekawa, praktyczna wskazówka dotyczy wagi obu elementów. Dobrze, aby były one zbliżone pod tym kątem, co pozwoli zachować niezbędną równowagę w stylizacji. W przeciwnym wypadku jedna z ozdób pozostanie na drugim planie – a tego nie chcemy. Co więcej, umieszczenie ciężkiej zawieszki na cienkim łańcuszku grozi jego przetarciem czy nawet zerwaniem. Istotna okazuje się także długość. Oczywiście przede wszystkim dopasowujemy ją do swoich preferencji i urody. Trzeba jednak pamiętać, że na krótkim łańcuszku lepiej prezentuje się niewielka zawieszka krzyżyk niż duży medalion – działa to też w drugą stronę.

Złoty łańcuszek damski o perfekcyjnym splocie

Kolejna kwestia to dobór idealnego splotu. Tutaj mamy do wyboru kilka opcji – pancerka, ankier, kordel, linka czy splot królewski oraz fantazyjny. Przyjrzyjmy się im! Z zawieszką najlepiej wyglądają proste, neutralne sploty. Jednak i w tym wypadku miejmy się na baczności. Otóż do tej grupy należy dobrze znana pancerka. Jednak wbrew pozorom nie pasuje do niej każda ozdoba. Przede wszystkim powinna ona pozostać utrzymana w stylu samego splotu – dość wyrazista. Przy czym zachęcamy, aby zaopatrzyć się w raczej drobny, delikatny łańcuszek. Najgrubsze wersje pancerki wolą występować solo. Neutralna opcja to łańcuszek ankier, który pasuje do większości zawieszek. Wszystko dlatego, że składa się z prostych elementów. Mowa zwłaszcza o delikatnych splotach. Zawieszka krzyżyk lub inna mała ozdoba będzie robić wrażenie także na łańcuszku lince. Ten subtelny splot ma mnóstwo uroku i fantastycznie komponuje się z zawieszkami różnego typu.

Bardzo ciekawa opcja to łańcuszek kordel o dekoracyjnym charakterze. Oczywiście grubsze wersje nie potrzebują dodatkowych ozdób, ale cienkie można wzbogacić np. o medalik. Nie może jednak ważyć zbyt wiele, ponieważ to biżuteria z dmuchanym środkiem, co czyni ją dość delikatną. Co ważne, splot fantazyjny lub królewski lepiej pozostawić bez konkurencji. To niezwykle bogata w formie biżuteria.

Złoty łańcuszek damski czy ponadczasowa zawieszka krzyżyk to biżuteria dostępna w sklepie internetowym Zeccoro.pl. Nie brakuje tam pięknych, eleganckich propozycji na wyjątkowe okazje, jak i subtelnych wzorów, które spiszą się w codziennych stylizacjach.