Z ostatniej chwili

Jakie kwiaty wybrać na Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet to szczególne święto, w którym panowie mają szansę pokazać, że pamiętają o swoich partnerkach, mamach czy teściowych. Wielu z nich decyduje się na wręczenie kwiatów jako symbol pamięci. Jednak nie wszystkie kwiaty są dobrym pomysłem jako prezent. Jakie kwiaty wybrać na Dzień Kobiet?

Jakie kwiaty wręczyć 8 marca?

Przyjęło się, że z okazji Dnia Kobiet najpopularniejszym prezentem są kwiaty. To miły podarunek, który nie tylko sprawia dużą radość obdarowanej osobie, ale też cieszy oko. W czasach PRL-u najczęstszym wyborem panów były goździki, które wręczano zazwyczaj wraz z parą rajstop. Jednak czasy zmieniły się, a obecnie wybór rodzajów kwiatów jest ogromny. Mamy nie tylko goździki, ale niezastąpione róże czy tulipany. Oprócz tego są m.in.: frezje, gerbery, czy irysy. A to dopiero początek długiej listy kwiatów.

Jakie kwiaty wybrać na Dzień Kobiet? Czy lepszym wyborem będzie tradycyjna wiązanka, czy też coś bardziej zaskakującego?

Wybierając kwiaty, powinieneś przede wszystkim kierować się gustem osoby, którą chcesz obdarować tym upominkiem. W wyborze wiązanki pomoże Ci też charakter kobiety, choć nie jest to jednoznaczny wyznacznik. Jednak częściej spokojnym, nieśmiałym osobom podobają się pastelowe, stonowane kolory. Kobiety o bardziej energicznym usposobieniu najczęściej preferują mocniejsze i odważniejsze połączenia kolorów. Nie zapomnij o dołączeniu do własnoręcznie napisanego liściku oraz jakiegoś słodkiego upominku, na przykład czekolady Milka.

Kwiaty dla ukochanej

Jeśli jesteś na początku związku, dobrym pomysłem jest kupienie kilku goździków lub tulipanów, które najbardziej kojarzą się z Dniem Kobiet. Bardziej zobowiązującym kwiatem jest róża, szczególnie ta w kolorze czerwonym, która symbolizuje miłość.

Narzeczonej lub żonie najlepiej podarować kwiaty, które symbolizują miłość i wierność. Doskonałym wyborem będą więc wcześniej wspomniane czerwone róże albo różowe tulipany. Ciekawym rozwiązaniem jest też bukiet różnorodnych kwiatów.

Kwiaty dla mamy lub teściowej

Każda mama ucieszy się z bukietu różnorodnych kwiatów, które są utrzymane w jasnych, pastelowych kolorach. Z okazji nadchodzącej wiosny warto postawić na kwiaty, które kojarzą się z tą porą roku, czyli tulipany.

Kwiaty dla koleżanki z pracy

W przypadku współpracowniczek warto postawić na klasykę – miłym upominkiem na pewno będą tulipany. Warto jednak zwrócić uwagę na ich kolor, najodpowiedniejsze będą żółte tulipany, które symbolizują radość i szczęście.

Kwiaty i ich symbolika

Każdy kwiat ma swoje znaczenie i przesłanie, choć w dzisiejszych czasach niewiele osób przywiązuje do tej kwestii uwagę. Większość z nas wybiera kwiaty, które nam się podobają. My przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpopularniejszych kwiatów wraz z ich znaczeniem.

Róża – symbol miłości, a także radości i szczęścia.

Tulipan – oznacza sympatię. Jednak w zależności od koloru przesłanie trochę się zmienia. Czerwony to miłość, żółty radość i szczęście, różowy troska oraz sympatia, a pomarańczowy entuzjazm, pożądanie i pasja. Fioletowy kolor jest alegorią królewskiej władzy oraz wspaniałości.

Goździk – analogicznie jak w przypadku tulipanów jego znaczenie jest w dużej mierze zależne od koloru. Czerwony to podziw, a różowy symbolizuje pamięć o danej osobie.

Gerber – symbolizuje podziw. Te kwiaty wręczamy też osobom, gdy chcemy podkreślić głębokość naszych uczuć.

Frezja – wyraz szacunku i uznania. Symbolizuje też radość.

Irys – oznacza zaufanie. Niebieski irys jednak ma negatywne znaczenie – jest symbolem oziębłości.

Kolor też ma znaczenie!

Czerwony – kolor miłości, a także namiętności i pożądania.

Żółty – z jednej strony symbolizuje radość i szczęście, a z drugiej zdradę oraz fałsz.

Różowy – bardzo często kojarzy się z romantycznością oraz delikatnością. Wyrażają również podziw i wdzięczność do obdarowanej osoby.

Biały – symbol czystości oraz niewinności. Wyraża nasze szczerze uczucie do osoby, której wręczamy kwiaty.

Pomarańczowy – młodość, entuzjazm, zabawa. Odczytywane są jako chęć zrobienia kolejnego kroku, a pomarańcz jest wymieniany między czerwienią i żółtym – czyli kolorami, które symbolizują miłość i przyjaźń.

Niebieski – oznacza spokój, lojalność, pewność siebie oraz bezpieczeństwo.

Fioletowy – kojarzony jest ze smutkiem i żałobą, ale też wyraża elegancję oraz przepych.

Publikacja zaczerpnięta z: http://gazetka-lewiatan.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej