Z ostatniej chwili

Jaki oczyszczacz powietrza skutecznie usuwa smog i zanieczyszczenia?

oczyszczacz powietrza skutecznie usuwa smog i zanieczyszczenia

Jakość powietrza w Polsce nie należy do najlepszych. Transport, przemysł, spalanie węgla – to tylko niektóre z czynników generujących szkodliwy dla zdrowia i życia smog. Oczyszczacz powietrza w mieszkaniu lub biurze skutecznie radzi sobie z tymi zanieczyszczeniami, w pozytywny sposób wpływając na nasze zdrowie. Jaki oczyszczacz powietrza wybrać i czym kierować się przy zakupie?

Oczyszczacz powietrza – smog, zarazki i wirusy w mieszkaniu to przeszłość!

Istnieje wiele powodów, dla których decydujemy się na zakup oczyszczacza powietrza: alergie na kurz, przewlekłe choroby układu oddechowego, częste infekcje i migreny. Jednak najczęstszą przyczyną kupna oczyszczacza jest smog. Oczyszczacz powietrza za pomocą specjalnych, wbudowanych w urządzenie filtrów usuwa z naszego otoczenia niemal 100% zanieczyszczeń (w tym drobnoustrojów, bakterii, wirusów, pyłków i kurzu), dzięki czemu nie tylko chroni nas przed szkodliwym działaniem substancji zawartych w smogu, lecz także przed wszelkiego rodzaju alergenami, zarazkami i nieprzyjemnymi zapachami.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Stojąc przed wyborem, jaki oczyszczacz powietrza najlepiej nada się do naszego domu lub biura, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego oczyszczacza potrzebujemy. Na przykład jeśli jesteśmy alergikami, świetnie sprawdzi się dla nas oczyszczacz dla alergików, który za pomocą filtrów skutecznie usuwa z pomieszczenia pyłki kurzu, roślin, sierści i drobnoustrojów. Jeśli w naszych mieszkaniach mamy problem z pleśnią – kupujemy oczyszczacz, który eliminuje z powietrza roztocza pleśni i grzybów. Jednak w rzeczywistości to smog jest najczęstszym powodem, dla którego decydujemy się kupić odpowiednie uzdatnianie powietrza. Smog dostaje się do naszego domu przez okna, drzwi czy wentylację. Oczyszczacz antysmogowy poprzez specjalne filtry oczyszcza powietrze ze smogu i innych zanieczyszczeń przedostających się do wnętrza pomieszczenia. Jeśli wiemy już, jaki oczyszczacz powietrza najbardziej nam odpowiada, możemy przejść do kolejnego etapu, jakim jest wybór urządzenia.

Oczyszczacz powietrza na smog – co powinien zawierać? Na co zwracać uwagę?

Kupując oczyszczacz powietrza na smog, największą uwagę należy zwrócić na filtry wbudowane w interesujący nas model. Możemy wyróżnić dwa rodzaje filtracji, jednak najbardziej skuteczną i bezpieczną metodą jest filtracja z wykorzystaniem filtrów HEPA i węgli aktywnych. Każdy z nich odpowiedzialny jest za eliminację poszczególnych zanieczyszczeń – filtr HEPA usuwa pyły wchodzące w skład smogu, a także pyłki roślinne, sierść, kurz i pleśń, dlatego HEPA świetnie sprawdzi się również dla alergików. Filtry węglowe pomagają w minimalizowaniu stężenia lotnych związków organicznych oraz usuwają nieprzyjemne zapachy. W oczyszczaczach powietrza marki Samsung został zastosowany potrójny system filtracji, składający się z filtru HEPA, filtru z węglem aktywnym oraz filtru wstępnego, usuwającego większe cząsteczki kurzu, sierści czy włosów. Połączenie to pozwala na eliminację aż 99,97% zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Gdy wybieramy ten antysmogowy oczyszczacz powietrza, smog i inne zanieczyszczenia po prostu nie mają szans! To najlepsza decyzja, jaką możemy podjąć, zastanawiając się nad tym, jaki oczyszczacz powietrza wybrać. Również dobrą opcją jest wybór dobrego nawilżacza powietrza.

 

2 Comments