Z ostatniej chwili

Domowa siłownia – jaki sprzęt wybrać?

Ławeczka do ćwiczeń w domu

Codzienna aktywność fizyczna wymieniana jest jako jeden z kluczowych czynników wpływających na nasze zdrowie. Nie każdy jednak lubi biegać, pływać czy wychodzić na treningi do siłowni. Wiele osób woli ćwiczyć w domowym zaciszu, dlatego wybiera siłownię domową. Zobaczmy, jaki sprzęt do niej przeznaczony warto wybrać.

Jak chcesz ćwiczyć?

Przeglądając oferty sklepów sprzedających sprzęty do ćwiczeń, często nie bardzo wiemy, co powinniśmy wybrać. Oferują one bieżnie, orbitreki, ławeczki do ćwiczeń czy rowerki stacjonarne. Każdy z tych sprzętów ma kilka lub kilkanaście modeli i zamiast wybrać coś dla siebie, czujemy się nieco przytłoczeni.

W takiej sytuacji warto przemyśleć, jaki rodzaj aktywności najbardziej nam odpowiada i od tego zacząć wybieranie sprzętu do siłowni domowej. Rowerek stacjonarny to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą być aktywne, ale z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na bardziej intensywne treningi. Bieżnie domowe są chętnie wybierane przez biegaczy, którzy chcą utrzymać formę w okresie zimowym i nie chcą biegać w smogu. Ławeczka do ćwiczeń w domu to z kolei idealny sprzęt do ćwiczeń siłowych, pozwalający zbudować siłę wszelkich partii mięśni.

Ile masz miejsca?

Drugim ważnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru sprzętu do domowej siłowni, jest ilość miejsca w domu. Nie każdy dysponuje osobnym pomieszczeniem, w którym będzie się mieścił pokój do ćwiczeń. Zdecydowana większość osób musi zadowolić się kawałkiem powierzchni sypialni czy pokoju dziennego.

Mając takie ograniczenia, należy zatem zwracać baczną uwagę na wymiary kupowanego sprzętu. Dobrze jest również sprawdzić, czy można go złożyć i w ten sposób zminimalizować jego wymiary w czasie, gdy nie jest on wykorzystywany. Sporo firm bierze pod uwagę powyższe, dzięki czemu można znaleźć nie tylko składane ławeczki do ćwiczeń, ale również bieżnie.

Jaki masz budżet?

Ostatnim elementem, który może mieć wpływ na wybór sprzętu do domowej siłowni, jest budżet. Dobra wiadomość jest taka, że oferta rynkowa jest bardzo szeroka, dzięki czemu można znaleźć sprzęty do domowej siłowni już za kilkaset złotych. Im wyższy budżet, tym szerszy wybór, a tym samym więcej funkcji może mieć zakupiony sprzęt. Czasem nie warto sugerować się wyłącznie ceną, lecz spojrzeć również na funkcjonalność, bo może się okazać, że zakup jednego droższego urządzenia pozwoli wykonywać szersze spektrum ćwiczeń niż w przypadku dużo tańszego sprzętu.

2 Comments