Z ostatniej chwili

Czy potrzebuję oczyszczacza powietrza?

skuteczny oczyszczacz powietrza

Filtr powietrza do domu to rozwiązanie idealne dla alergików i astmatyków, którym czyste powietrze wolne od kurzu, alergenów i sierści zwierząt umożliwia prawidłowe funkcjonowanie, spokojny sen i zmniejszenie objawów chorobowych. Jaki oczyszczacz powietrza przyniesie korzyści również osobom niedotkniętym alergiami i chorobami układu oddechowego? Czy warto inwestować w najlepszy oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza, jaki widzimy w coraz większej ilości domów i mieszkań, to rozwiązanie uniwersalne. Zanieczyszczone powietrze jest problemem nie tylko w miastach, zimą smog nasila się w całym kraju z powodu spalania w piecach dużej ilości opału, a całoroczny, intensywny ruch samochodów produkujący spaliny, przemysł węglowy, pyły, kurz i inne zawieszone w atmosferze zanieczyszczenia mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie, jakość życia, a w dłuższej perspektywie także na zdrowie.

Wdychanie zanieczyszczonego powietrza uszkadza płuca i komórki całego organizmu, może powodować schorzenia układu oddechowego, alergie i inne problemy zdrowotne – podrażnienia, zapalenia, katar sienny i kaszel. Filtr powietrza do domu pomaga stworzyć w naszej przestrzeni miejsce, w którym oddychamy swobodnie, śpimy spokojnie i unikamy niezdrowego powietrza.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Oczyszczacz powietrza, jaki kupimy, powinien służyć nam przynajmniej przez kilka lat, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór urządzenia do naszych potrzeb. Najlepszy oczyszczacz powietrza do stosowania w domu będzie przede wszystkim wydajny energetycznie, to znaczy, że przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej w ciągu godziny będzie w stanie uzdatnić powietrze w całym pomieszczeniu, docierając do najgłębszych zakamarków i usuwając z przestrzeni kurz, sierść zwierząt, cząsteczki pyłu, zarodniki grzybów i pleśni, drobnoustroje chorobotwórcze i podrażniające układ oddechowy związki chemiczne.

Filtr powietrza do domu nowej generacji automatycznie pobiera informacje o jakości powietrza, informuje nas, gdy zostanie ono oczyszczone, a samo urządzenie ustawić można przy pomocy aplikacji mobilnej lub automatycznego timera, co znacznie ułatwia korzystanie z oczyszczacza. Najlepszy oczyszczacz powietrza do domu usunie też nieprzyjemne zapachy dzięki specjalnemu filtrowi dezodoryzującemu (węglowemu). Filtr powietrza do domu o największej zdolności wyłapywania mikroskopijnych cząsteczek oznaczony jest symbolem HEPA. Wybór, jaki oczyszczacz powietrza kupimy do domu, często opiera się również na zasobach finansowych, jednak już w granicach kilkuset złotych można uzyskać wysoką jakość działania urządzenia, jego trwałość i satysfakcję z czystego powietrza w domu.

2 Comments