Z ostatniej chwili

Bezpieczny kredyt na samochód. Gdzie kupić auto na raty ze stałym oprocentowaniem?

Chcesz wziąć samochód na raty, jednak wizja zmieniającego się oprocentowania skutecznie cię zniechęca? Alternatywnym rozwiązaniem jest kredyt ze stałą ratą. Dowiedz się, czy i gdzie możesz taki zaciągnąć.

Zmieniające się stopy procentowe mają wpływ m.in. na oprocentowanie kredytów. W przypadku ich podwyżek, dochodzi do wzrostu rat kredytowych. Nic więc dziwnego, że kredytobiorcy obawiają się wzrostu wysokości miesięcznego zobowiązania, bo może się to wiązać z nadmiernym obciążeniem domowych finansów.

Samochód na raty o stałej wysokości – czy to możliwe?

Nie trzeba rezygnować z zewnętrznego finansowania, nawet jeśli sytuacja na rynku jest niepewna. Rozwiązaniem może być wzięcie kredytu ze stałym oprocentowaniem. W takim przypadku rata za samochód ma stałą wysokość i nie zmienia się do końca finansowania, nawet w przypadku dalszych podwyżek stóp procentowych. Warto jednak pamiętać, że zasada ta działa w obie strony – jeśli Rada Polityki Pieniężnej ogłosi obniżkę stóp procentowych, miesięczna rata także się nie zmieni.

Kredyt ze stałym oprocentowaniem powinny rozważyć osoby, którym zależy:

  • na racie w niezmiennej wysokości przez cały okres finansowania,
  • na pełnej kontroli swojego budżetu;
  • gwarancji 100% bezpieczeństwa finansowego. kredyt na samochód

Kto oferuje kredyt samochodowy ze stałą ratą?

O ile jeszcze kilka lat temu banki oferowały głównie kredyt samochodowy ze zmiennym oprocentowaniem, o tyle obecnie wiele się zmieniło w tym zakresie.

Stale ogłaszane podwyżki stóp procentowych i wynikające z tego obawy kredytobiorców skłoniły banki do wprowadzenia zmian w swojej ofercie. Pojawiły się kredyty ze stałym oprocentowaniem, co pozwala wziąć samochód na raty bez obaw o ewentualny wzrost kosztów.

Warto jednak podkreślić, że nie jest to standardowa oferta wszystkich instytucji finansowych. Dostępna jest ona w zaledwie kilku bankach.

Samochód na raty – jak wybrać kredyt?

W związku z tym, że kredyt samochodowy ze stałym oprocentowaniem dostępny jest w nielicznych bankach, porównanie dostępnych ofert nie zajmie dużo czasu. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • oprocentowanie – im niższe, tym lepiej,
  • wysokość miesięcznej raty,
  • okres finansowania,
  • sposób zakończenia umowy kredytowej.

Ciekawą opcją jest m.in. Kredyt niższych rat Toyota Easy GR na nowe pojazdy dostępny w Toyota Banku (RRSO 10,84%). Promocyjne oprocentowanie stałe (już od 7,49% dla 36 miesięcy) oraz możliwość wymiany auta na nowe bez angażowania środków własnych to najważniejsze atuty. Na korzyść przemawia również uproszczona procedura – wszystkie formalności można dopełnić z dealerem.

Pamiętaj! Jeśli interesuje cię samochód na raty i zależy ci na przewidywalności kosztów miesięcznych, rozważ kredyt ze stałym oprocentowaniem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że rata nie zmieni się przez cały okres trwania umowy.