Z ostatniej chwili

3 niezbędne akcesoria które powinny znaleźć się na każdym placu zabaw

3 niezbędne akcesoria które powinny znaleźć się na każdym placu zabaw

Zabawa to najważniejsze zajęcie w życiu każdego dziecka. Dzięki niej poznaje świat, ma możliwość integracji z rówieśnikami, uczy się w przyjemny sposób nowych umiejętności. Bezpieczna i kreatywna zabawa to najlepszy fundament prawidłowego rozwoju każdego malucha. A jednym z najbardziej lubianych miejsc w dzieciństwie, nie jest nic innego jak plac zabaw. Im ciekawszy, im bardziej przyjazny tym większa frajda zabawy. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich akcesoriów na placu zabaw. Takich, które będą zarówno rozwijać jak i spełniać normy bezpieczeństwa. 

1. Urządzenia

Akcesoria do placu zabaw to przede wszystkim odpowiednio dobrane urządzenia. Huśtawki dla starszych dzieci są nieodłącznym elementem zabawy. Dla młodszych idealnie sprawdzać się będą takie w postaci gniazd lub huśtawki koszyk. Te drugie gwarantują bezpieczeństwo i zabawę już dla naprawdę małych brzdąców. Są również huśtawki specjalnie dostosowane dla dzieci niepełnosprawnych (integracyjne tzw. bocianie gniazdo), a i dla większych uczestników zabawy, takie do których spokojnie można dotrzeć wózkiem inwalidzkim. Sprężynowce w kształcie zwierząt, czy karuzele ucieszą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Inne akcesoria na plac zabaw to również, a przede wszystkim piaskownice. Tym, ważniejsze że w przypadku braku własnego ogródka są jedyną możliwością takiego rodzaju aktywności dla dziecka. W różnym kształcie, na różnej wysokości, dostosowane do wieku. Dla dzieci starszych zaopatrzone nawet na stałe w koparki, które każdego miłośnika sprzętu budowlanego przyprawią o szybsze bicie serca. Tablice to kolejne ciekawe akcesoria do placu zabaw. Zaopatrzone w labirynty, gry, zegary będą atrakcyjnym i chętnym do zabawy dodatkiem dla większych dzieci.

2. Tory sprawnościowe 

Na pewnym etapie rozwojowym, dzieci wykazują ogromną chęć jak i potrzebę do wspinania się dosłownie na wszystko. Który rodzic nie zdejmował swojej pociechy ze stołu, blatu kuchennego, szafki. Wspinaczka dla dziecka jest niesamowitą atrakcją, dla opiekuna już niekoniecznie. Warto zatem, aby w akcesoriach na plac zabaw pojawiły się również i bezpieczne ścianki wspinaczkowe. Dla najmłodszych będą to niewielkich rozmiarów drabinki, a dla nieco starszych prawdziwe małpie gaje, piramidy linowe, pomosty, równoważnie, a nawet całe zestawy aktywności. Często połączone z różnej wysokości zjeżdżalniami. Im więcej atrakcji, tym chętniej dziecko rozładuje nadmiar swojej energii, zażyje aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

3. Odpowiednia nawierzchnia

Nie zawsze mamy możliwość wykorzystania na plac zabaw miejsca, które będzie odpowiednio nasłonecznione, z pięknym trawnikiem niezamieniającym się nieustannie w błotny tor przeszkód. Dla poprawy bezpieczeństwa, komfortu użytkowania i estetyki, jednymi z chętniej wybieranych akcesoriów do placu zabaw są specjalne nawierzchnie. Poliuretanowe, które w specjalnej wersji sprawdzą się również na wodnych placach zabaw, sztuczne kolorowe trawy, czy gumowe płyty. Dla ekologicznych placów, idealne będą nawierzchnie piaskowe lub typu CushionFALL. Te ostatnie to zmiękczone technologicznie małe zrębki drewnianych frakcji. Oprócz zwiększenia komfortu użytkowania z placu zabaw, nawierzchnie są również elementem znacznie wpływającym na bezpieczeństwo. W zależności od ich grubości, stają się nieocenionym amortyzatorem upadków nawet z dużych wysokości. Warto więc zastanowić się nad ich odpowiednim wyborem jeśli zamierzamy inwestować w akcesoria na plac zabaw, na którym znajdą się ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, małpie gaje, czy urządzenia dla nieco starszych dzieci.

W zależności od tego ile lat ma Wasza pociecha warto rozważyć zakup linki z zaczepem od Kenu. Otóż dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Uchroni nas przed uszkodzeniem smartfona! Bo mógłby podczas biegania przypadkowo wylecieć.

2 Comments