Z ostatniej chwili

“ZTWORY”, czyli komiksowy album z czarnym humorem. Grafik zbiera fundusze na wydanie prac w klimacie horroru i sci-fi

foto: kadr z wideo foto: kadr z wideo

Podobają się Wam takie komiksy? Poznajcie szczegóły tej akcji crowdfundingowej.

Fani komiksów na pewno zainteresują się tym projektem – Łukasz Samsonowicz, absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, na wspieram.to zbiera fundusze na wydanie albumu prezentującego krótkie formy komiksowe oraz ilustracje. Autor chce w ten sposób podsumować swoją wieloletnią działalność, a utrzymuje się ona w klimatach science fiction, horroru, w którym odnajdziemy również czarny humor, absurd i punk rock.

Celem jest zebranie 36 tysięcy złotych i środki te będą przeznaczone na odświeżenie starych prac oraz stworzenie nowych rysunków potrzebnych do albumu. Za zebrane pieniądze artysta pokryje wszelkie koszta związane z wydrukiem albumu, jak również jego promocję.

Album z komiksami ZTWORY

Za finansowe wsparcie projektu grafik oferuje specjalne nagrody, takie jak oczywiście album ZTWORY z autografem oraz komiksowym portretem osoby, która wpłaciła pieniądze na zbiórkę. Co więcej Łukasz Samsonowicz proponuje oryginalny rysunek w formacie A5, naklejki i pocztówkę z podziękowaniami, tapety na monitor i 10% zniżki na inne prace grafika.

Posłuchajcie, co jeszcze pomysłodawca projektu ma do powiedzenia na temat tej akcji:

Zbiórka potrwa do 29 kwietnia 2018 roku i na dzień 15 marca 2018 dokonano 16 wpłat i uzbierano 1 200 złotych.

Znani artyści i akcje crowdfundingowe

Akcje projekty crowdfundingowe są na porządku dziennym – jako jeden z pierwszych zespołów to właśnie Marillion zdecydował się na współpracę z fanami, którzy pomogli niejednokrotnie kapeli w wydaniu albumu. Natomiast Tides From Nebula zbierał fundusze potrzebne na budowie własnego studia. Zabawna sytuacja doszła, gdy wokalista The Archspire postanowił rozpocząć akcję crowdfundingową, by zebrać pieniądze na lekcje śpiewu dla muzyka The Faceless.

Aleksandra Degórska
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments