Z ostatniej chwili

Zdolność kredytowa przy braku stałego dochodu

kobieta z kartą kredytową

Bank odmówił Ci przyznania kredytu lub pożyczki? Prawdopodobnie Twoja zdolność kredytowa jest na niskim poziomie. Czy wiesz jednak, że wciąż masz szansę otrzymać potrzebną Ci kwotę pieniędzy? Rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firm pożyczkowych.

Czym jest zdolność kredytowa?

Przez zdolność kredytową należy rozumieć możliwość spłaty zaciągniętego zobowiązania przez pożyczkodawcę. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe działające na polskim rynku mają ustawowy obowiązek badać zdolność kredytową każdego klienta wnioskującego o przyznanie pożyczki lub kredytu.

Elastyczne podejście do kwestii zdolności kredytowej wykazują firmy pożyczkowe. Rozpatrując wniosek o pożyczkę, wielu pożyczkodawców z branży pozabankowej opiera się przede wszystkim na historii kredytowej pożyczkobiorcy.

Jak banki sprawdzają zdolność kredytową klienta?

Przeprowadzając analizę zdolności kredytowej, banki biorą pod uwagę szereg czynników. Do najważniejszych należą:

  • wysokość uzyskiwanych dochodów – dla banków często ma też znaczenie umowa, na podstawie której potencjalny klient uzyskuje dochód (umowa o pracę, umowa cywilnoprawna),
  • wysokość kosztów utrzymania – banki skrupulatnie wypytują osobę ubiegającą się o pożyczkę, czy i ile osób ma ona na utrzymaniu,
  • aktualne zadłużenie – aktywna karta kredytowa czy pożyczka pozabankowa obniżają zdolność kredytową klienta.

Dodatkowo każda instytucja pożyczkowa sprawdza klienta w rejestrach dłużników, np. BIK. Pozytywna historia kredytowa przy niskiej zdolności kredytowej może działać na korzyść klienta.

Zdolność kredytowa a brak stałego dochodu

Wiele banków zwraca uwagę nie tylko na wysokość dochodów, ale również ich źródło. Klient pracujący na podstawie umowy o pracę lub pobierający świadczenie emerytalno-rentowe ma największe szanse na otrzymanie kredytu czy pożyczki. Z kolei osoba pobierająca np. stypendium naukowe czy uczestnicząca w programie Rodzina 500+ ma mniejsze szanse na otrzymanie środków – banki często nie uznają dochodów z takich źródeł. Gdzie zatem skutecznie starać się o pożyczkę?

Jeżeli w ogóle nie uzyskujesz dochodu, nie masz szansy na pożyczkę ani w banku, ani w firmie pożyczkowej. Gdy jednak otrzymujesz np. alimenty, wynagrodzenie z pracy dorywczej, stypendium czy środki z programu Rodzina 500+, możesz skutecznie starać się o pożyczkę krótkoterminową z firmy pożyczkowej. Pożyczkodawcy z branży pożyczek pozabankowych akceptują dochody z wymienionych wyżej źródeł i często są one wystarczające do uzyskania potrzebnych środków. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/

Pożyczka krótkoterminowa – czy potrzebne jest zaświadczenie?

Firmy pożyczkowe nie wymagają od klientów dostarczania zaświadczeń o zarobkach. Inaczej mówiąc, wystarczy tylko, że zadeklarujesz wysokość miesięcznego dochodu.

Aby zawnioskować o pożyczkę pozabankową, musisz wykonać następujące czynności:

  • znaleźć atrakcyjną ofertę pożyczki – jeżeli pożyczasz po raz pierwszy, masz szansę na pożyczkę 0 proc. (będziesz musiał oddać tyle, ile pożyczyłeś),
  • złożyć wniosek o pożyczkę na stronie internetowej pożyczkodawcy – będziesz musiał wypełnić formularz,
  • zaczekać na odpowiedź – wiele firm pożyczkowych wydaje decyzję kredytową w ciągu 15 minut.

Jeżeli otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, firma pożyczkowa niezwłocznie wykona przelew środków na podany przez Ciebie numer rachunku bankowego.

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert pożyczek pozabankowych?

Na polskim rynku działa wiele firm pożyczkowych. Instytucja branżowa – Polski Związek Instytucji Pożyczkowych (PZIP) – zrzesza ponad 40 pożyczkodawców. Pożyczkodawcy należący do Związku działają w sposób legalny i etyczny. Jeżeli chcesz szybko porównać produkty oferowane przez te firmy, skorzystaj z porównywarki pożyczek bez stałego dochodu, która została zamieszczona na tej stronie internetowej: https://bezdochodu.pl/.

Dzięki zaprezentowaniu ofert poszczególnych firm w postaci rankingu, szybko zorientujesz się, który pożyczkodawca proponuje pożyczkę na najlepszych warunkach. Z zestawienia dowiesz się m.in., ile maksymalnie będziesz mógł pożyczyć w poszczególnych firmach pożyczkowych, poznasz termin płatności i deklarowany przez pożyczkodawcę czas wypłaty środków.

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej